Nad Polskę nadciąga z Ukrainy zanieczyszczenie. GIOŚ zaleca wstrzymanie się od aktywności na otwartej przestrzeni! [OSTRZEŻENIE]

i

Autor: Archiwum ESKA INFO Łódź

ALARM: Niebezpieczny pył nadciąga znad Ukrainy. Służby: Zamknijcie okna, chrońcie siebie

2020-10-02 7:50

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego informuje o możliwości wystąpienia smogu pyłowego w regionie łódzkim. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zaleca wstrzymanie się od wzmożonej aktywności fizycznej na otwartej przestrzeni!

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, "w wyniku napływu pyłów z kierunku wschodniego nad obszar Polski (najprawdopodobniej spowodowanego pożarami lasów w obwodzie ługańskim na Ukrainie) istnieje ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na terenie całego województwa łódzkiego".

Ze względu na możliwość wystąpienia smogu pyłowego w regionie, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) wydał zalecenie, by unikać przebywania na otwartej przestrzeni połączonego ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym.

Najbardziej narażone są m.in. osoby chore na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, osoby w wieku podeszłym, dzieci i kobiety w ciąży.

Komunikat został wydany w czwartek (2.10.2020 r.) wieczorem. Zaleca się śledzenie stanu powietrza. Można to robić m.in. na stronie

Komunikat został wydany w czwartek (2.10.2020 r.) wieczorem. Zaleca się śledzenie stanu powietrza. Można to robić m.in. na stronie www.powietrze.gios.gov.pl.

Na ten moment (2.10.2020 r., godz. 7:50) jakość powietrza w Łodzi określana jest jako dobra. Stacja pomiarowa w Pabianicach wskazuje umiarkowaną jakość powietrza.

.

Na ten moment (2.10.2020 r., godz. 7:50) jakość powietrza w Łodzi określana jest jako dobra. Stacja pomiarowa w Pabianicach wskazuje umiarkowaną jakość powietrza.

Rzecznik wojewody o koronawirusie w Kujawsko-Pomorskiem