Śmiertelne zderzenie dwóch motocyklistów! Reanimacja nie uratowała życia 43-latka

i

Autor: KP PSP w Zgierzu/Ochotnicza Straż Pożarna w Strykowie W miejscowości Lipa pod Strykowem doszło do zderzenia dwóch motocyklistów, w wyniku czego jeden z nich - 43-latek - zginął na miejscu

Potworny pech

Najechał motocyklem na kolegę! 43-latka nie udało się uratować

2023-04-12 14:55

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu ujawniła wstępne okoliczności śmiertelnego wypadku, w którym zginął 43-letni motocyklista. Wcześniej było wiadomo tylko, że zderzył się on z innym prowadzącym jednoślad. Do zdarzenia doszło w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, gdy obaj mężczyźni jechali motorami polną drogą pod Strykowem. Jeden z nich się przewrócił.

Śmiertelny wypadek pod Strykowem. Motocyklista najechał na kolegę

43-latek, który zginął w śmiertelnym wypadku w miejscowości Lipa pod Strykowem, wpadł wcześniej pod koła motocykla swojego kolegi. Policja w Zgierzu informowała wcześniej, że obaj mężczyźni się zderzyli, ale okazało się, że całe zdarzenia miało bardziej dramatyczny przebieg, przynajmniej jak wynika ze wstępnych ustaleń tamtejszej prokuratury rejonowej. W Poniedziałek Wielkanocny, 10, kwietnia, ok. godz. 15, obaj motocykliście jechali polną drogą, gdy 43-latek nagle przewrócił się i wylądował na ziemi, spadając z maszyny. Jadący za nim kolega prawdopodobnie nie zdążył zahamować i najechał swoim jednośladem na mężczyznę, który mimo prowadzonej reanimacji zginął na miejscu. Prokuratura bada teraz przyczyny wypadku, bo nie wiadomo m.in., dlaczego doszło do wywrotki motocykla 43-latka, ale to nie wszystko, co muszą ustalić.

- Ważne jest ustalenie, czy 43-latek zmarł na skutek upadku, czy do jego śmierci doprowadziło potrącenie - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, którego cytuje dzienniklodzki.pl, odnosząc się w ten sposób do kwestii ewentualnych zarzutów w tej sprawie.

Sonda
Jechałeś/aś kiedyś motocyklem?
Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę
Listen on Spreaker.