Najmniejsze dziecko waży niecałe 800 gramów. Czworaczki w szpitalu w Łodzi!

i

Autor: Shutterstock W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi urodziły się czworaczki, zdj. ilustracyjne

Rodzice byli w szoku

Czworaczki ze szpitala w Łodzi odbierało ponad 20 medyków! Najmniejsze dziecko ważyło niecałe 800 gramów

2023-02-04 11:00

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi urodziły się czworaczki. Rodzeństwo to wcześniaki, które przyszły na świat w 30. tygodniu ciąży, we wtorek, 31 stycznia. Najmniejszy z czworga dzieci - Tymoteusz - ważył ledwie 770 gramów. Rodzice maluchów twierdzą, że przeżyli najpierw szok, gdy dowiedzieli się, że na świat przyjdą czworaczki, ale teraz tylko się cieszą.

Czworaczki w szpitalu w Łodzi. Najmniejszy Tymoteusz ważył ledwie 770 gramów

Czworaczki przyszły na świat w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi we wtorek, 31 stycznia - informuje dzienniklodzki.pl. Urodziły się jako wcześniaki w 30. tygodniu ciąży. Ich rodzice to mieszkańcy gminy Tomaszów Mazowiecki, którzy jak sami mówią, przeżyli szok, gdy dowiedzieli, że na świat przyjdzie aż czworo dzieci. - Z czasem jednak co raz bardziej się z tego powodu cieszyliśmy. Teraz, kiedy są już na świecie, nasza radość jest nie do opisania - mówi serwisowi dzienniklodzki.pl pan Dominik, ojciec czworaczków. W porodzie dzieci, dwóch dziewczynek i dwóch chłopczyków, uczestniczyło ponad 20 medyków z placówki w Łodzi. Wszystkie maluchy przebywają jeszcze na oddziale neonatologii, ale czują się dobrze:

  • Michalina ważyła 1 120 gramów,
  • Aleksander - 1 040 g,
  • Dominika - 970 g,
  • Tymoteusz - 770 g.

Jak informuje dzienniklodzki.pl, to drugie narodziny czworaczków w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - pierwsze miały miejsce w 2012 r. W 2001 i 2000 r. w placówce przyszły natomiast na świat pięcioraczki.

Sonda
Planujesz dzieci?
Wiszące lalki i misie na drzewie. Upiorny skwerek na dużym osiedlu
Nasi Partnerzy polecają