Pociągi PKP Intercity nie ominą jednak dworca Łódź Fabryczna – poinformowali przedstawiciele spółek kolejowych. Z dworca w centrum Łodzi odjedzie więcej pociągów regionalnych i dalekobieżnych, niż przed jego przebudową, pojawią się też nowe relacje – na przykład do Szczecina i Gdyni. A podróżnych jadących do Warszawy ucieszy nowy tabor. - Planujemy uruchomić 10 składów w kierunku Warszawy nowo zakupionymi jednostkami zespolonymi typu PESA DART i dwa składy jednostkami typu FLIRT 3, które będą kursowały również do Szczecina, Gdyni i Krakowa - mówi Janusz Małek z PKP Intercity.
Zobacz też: Na dworzec Łódź Fabryczna wjechał pierwszy pociąg [WIDEO] Zobacz, jak wygląda historyczny wjazd do tunelu
Pierwsze pociągi z dworca Fabrycznego w grudniu
Oprócz tego, rano i po południu, będą kursowały składy wagonowe, tak by pociągi odjeżdżały co pół godziny. Nową ofertę przygotowała też Łódzka Kolej Aglomeracyjna – uzupełnia wiceprezes ŁKA Janusz Malinowski. - Będzie to 28 pociągów w relacjach do Warszawy, Skierniewic i Koluszek. Od grudnia do Warszawy weekendowo spółka będzie uruchamiała 10 pociągów - zapowiada.
PKP PLK po nagłośnieniu sprawy przez media i groźbie protestów społecznych zmieniły projekt regulaminu, który mógł doprowadzić do ograniczenia oferty na trasie Łódź – Warszawa. Pierwsze pociągi odjadą z dworca Łódź Fabryczna 11 grudnia.
Więcej w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie: