Ogromna bójka po meczu pod Łodzią! Piłkarze obu drużyn okładali się pięściami i gonili po boisku

i

Autor: Shutterstock Po meczu IV ligi Sokół Aleksandrów Łódzki-Polonia Piotrków Trybunalski doszło do bójki między zawodnikami obu drużyn, zdj. ilustracyjne

Skandaliczne zdarzenie

Ogromna bójka po meczu pod Łodzią! Piłkarze obu drużyn okładali się pięściami i gonili po boisku

2023-08-14 15:25

Po meczu IV ligi Sokół Aleksandrów Łódzki-Polonia Piotrków Trybunalski doszło do bójki między zawodnikami obu drużyn. Jak relacjonuje sędzia zawodów, piłkarze używali pięści i gonili się po boisku, a do tego polała się krew. Awanturą po meczu w Aleksandrowie Łódzkim zajął się już Łódzki Związek Piłki Nożnej, który zwołał posiedzenie Wydziału Dyscypliny.

Bójka po meczu IV ligi. Piłkarze Sokoła i Polonii okładali się pięściami i gonili po boisku

Wydział Dyscypliny Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zajmie się bójką, do jakiej doszło po meczu Sokola Aleksandrow Łódzki z Polonią Piotrków Trybunalski. Oba zespoły rywalizowały w sobotę, 12 sierpnia, na inauguracje rozgrywek IV ligi. Jak powiedział w rozmowie z serwisem dzienniklodzki.pl Mateusz Janecka, sędzia główny zawodów, cała awantura rozpoczęła się w momencie, gdy trener gości podszedł do ławki rezerwowych gospodarzy, ale drogę zagrodził mu jeden z zawodników Sokola, który po szarpaninie kopnął szkoleniowca. Na to zareagował syn poszkodowanego, ukarany wcześniej czerwoną kartką za obrażanie sędziego bocznego, który uderzył piłkarza gospodarzy. W ten sposób rozciął mu łuk brwiowy i polała się krew, co sprowokowało do ataku pozostałych zawodników obu drużyn, którzy, jak dodaje arbiter, mieli się okładać pięściami i gonić po boisku. Żadne zgłoszenie w tej sprawie nie wpłynęło do Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim, ale o wszystkim dowiedział się za to ŁZPN.

- Na czwartek, 17 sierpnia, zostało zwołane posiedzenie Wydziału Dyscypliny, w czasie którego zostaną przesłuchani uczestnicy zdarzenia. Wezwanie otrzymał również prezes Sokoła, gdyż otrzymaliśmy informację, że mimo obowiązku ciążącego na gospodarzach spotkanie nie zostało zabezpieczone przez służby porządkowe - informuje Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Sonda
Czy o takich sprawach należy informować policję?
Dramatyczna akcja strażaków w Ostródzie. Staruszek czekał na ratunek z doniczką na głowie owinięty szmatami