Orszak Trzech Króli 2023 w Łodzi. Piotrkowska w centrum wydarzeń

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/EAST NEWS Jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli 2023 w Łodzi?

Od mszy św. do koncertu kolęd

Orszak Trzech Króli 2023 w Łodzi. Piotrkowska w centrum wydarzeń

2023-01-05 13:54

Jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli 2023 w Łodzi? Zanim kolorowy korowód wyruszy na ulice miasta w piątek, 6 stycznia, wierni spotkają się o godz. 11 na mszy św. w kościele parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po jej zakończeniu Orszak Trzech Króli wyruszy z pl. Wolności ulicą Piotrkowską. Całe wydarzenie zwieńczy koncert kolęd Małej Armii Janosika.

Orszak Trzech Króli 2023 w Łodzi. Którędy przejdzie kolorowy korowód 6 stycznia?

Orszak Trzech Króli 2023 w Łodzi rozpocznie się w piątek, 6 stycznia, o godz. 11. Wiernych czeka najpierw msza św. w kościele parafii pw. Zesłania Ducha Świętego. - Po mszy św. z placu Wolności wyruszy ul. Piotrkowską kolorowy korowód kolędników. Na zakończenie będzie czekał na nas finałowy koncert kolęd zespołu Mała Armia Janosika - czytamy na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. Początek występu tej góralskiej kapeli zaplanowano ok. godz. 13.

Czym jest Orszak Trzech Króli?

Orszak Trzech Króli to tak naprawdę uliczne jasełka, które są organizowane nie tylko w Polsce, ale też innych krajach. U nas zadebiutował w 2009 r. w Warszawie. Popularność Orszaku Trzech Króli wzrosła znacząco od 2011 r., kiedy to 6 stycznia stał się dniem ustawowo wolnym od pracy. Co ciekawe, to właśnie Orszaki Trzech Króli organizowane w Polsce zainspirowały inne kraje, by również podłączyć się do tej inicjatywy.

Sonda
Wybierasz się na Orszak Trzech Króli?
Znani Polacy, którzy czekali długo na swój pogrzeb. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany