Pabianice. Oszust zatrzymany dzięki monitoringowi w bloku. Pomagali też internauci

2021-07-21 9:43
Pabianice. Oszust zatrzymany dzięki monitoringowi w bloku. Pomagali też internauci
Autor: Policja /KWP Łódź

Mimo, że tyle mówi się o oszustwach na policjanta, wciąż wiele osób, zwłaszcza starszych, daje się na nie "nabrać". Seniorzy tracą oszczędności całego życia. Tak było m.in. w przypadku starszej kobiety, która omamiona przez oszusta, wyrzuciła przez okno pieniądze i biżuterię. Okazało się, że sprawcę zarejestrował monitoring. Policja opublikowała komunikat ze zdjęciami, mężczyznę wkrótce udało się namierzyć.

Jak opisywaliśmy kilka dni temu, sprawca wykonując połączenie na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny, nawiązał kontakt z pokrzywdzoną. Następnie przy ponownym połączeniu mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji, wskazując fikcyjny numer służbowy oraz fikcyjne dane, powiadomił pokrzywdzoną, że odebrała wcześniej telefon od przestępców szykujących napad na osoby starsze, i że w związku z tym policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób.

Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie

Jednocześnie, nakłonił telefonicznie pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy oraz biżuterii i drogich zegarków poprzez wyrzucenie ich przez okno, pod pretekstem ochrony jej dobytku. W ten sposób mieszkanka Pabianic straciła oszczędności życia.

Policja opublikowała komunikat a wraz z nim zdjęcia sprawcy, którego uchwyciła kamera monitoringu znajdującego się na bloku. Mężczyznę wkrótce udało się namierzyć.

Jak się okazało, to 28-letni mieszkaniec Pabianic. Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE