Pabianice. Oszust zatrzymany dzięki monitoringowi w bloku. Pomagali też internauci

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Pabianice. Oszust zatrzymany dzięki monitoringowi w bloku. Pomagali też internauci

2021-07-21 9:43

Mimo, że tyle mówi się o oszustwach na policjanta, wciąż wiele osób, zwłaszcza starszych, daje się na nie "nabrać". Seniorzy tracą oszczędności całego życia. Tak było m.in. w przypadku starszej kobiety, która omamiona przez oszusta, wyrzuciła przez okno pieniądze i biżuterię. Okazało się, że sprawcę zarejestrował monitoring. Policja opublikowała komunikat ze zdjęciami, mężczyznę wkrótce udało się namierzyć.

Jak opisywaliśmy kilka dni temu, sprawca wykonując połączenie na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny, nawiązał kontakt z pokrzywdzoną. Następnie przy ponownym połączeniu mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji, wskazując fikcyjny numer służbowy oraz fikcyjne dane, powiadomił pokrzywdzoną, że odebrała wcześniej telefon od przestępców szykujących napad na osoby starsze, i że w związku z tym policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób.

Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie

Jednocześnie, nakłonił telefonicznie pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy oraz biżuterii i drogich zegarków poprzez wyrzucenie ich przez okno, pod pretekstem ochrony jej dobytku. W ten sposób mieszkanka Pabianic straciła oszczędności życia.

Policja opublikowała komunikat a wraz z nim zdjęcia sprawcy, którego uchwyciła kamera monitoringu znajdującego się na bloku. Mężczyznę wkrótce udało się namierzyć.

Jak się okazało, to 28-letni mieszkaniec Pabianic. Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty.