Wyleczył go robot

i

Autor: Salve Medica

Pan Stanisław z Opoczna ciężko zachorował. Wyleczył go robot

2022-02-02 13:02

Widmo coraz większych kłopotów zdrowotnych zaczęło zaglądać w oczy panu Stanisławowi (68 l.) z Opoczna. Po serii badań lekarze wykryli u niego zaawansowany nowotwór gruczołu prostaty. Na ratunek mężczyźnie przyszedł wtedy nowoczesny robot Versius, który niedawno znalazł się na wyposażeniu łódzkiego szpitala Salve Medica.

Pan Stanisław od pewnego czasu zaczął się gorzej czuć. - Miałem problemy z uciążliwym kaszlem. Diagnozowałem się u pulmonologa, który zlecił mi tomografię płuc i z niej wyszło, że mam torbiel na wątrobie – opowiada. - W kolejnych badaniach lekarz rodzinny stwierdził powiększony gruczoł prostaty, który już wtedy wskazywał na zaawansowane stadium nowotworu. Dostałem skierowanie do urologa.

Tak trafił do doktora Mateusza Jobczyka z Salve Medica. Po szczegółowych badaniach w sierpniu ubiegłego roku mężczyzna został zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego. Na termin operacji musiał jednak poczekać do grudnia. W międzyczasie szpital wzbogacił się o nowoczesnego robota chirurgicznego o nazwie Versius przeznaczonego do zabiegów chirurgii minimalnie inwazyjnej. To otwierało przed lekarzami nowe możliwości.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Po kilkumiesięcznych szkoleniach nadszedł czas na wykorzystanie maszyny w praktyce. Pan Stanisław był pierwszym pacjentem w Polsce, który został nią zoperowany. Pod czujnym okiem medyków do jego ciała wprowadzono pięć sond, które całkowicie usunęły gruczoł prostaty.

CZYTAJ TEŻ: Łódź. Po COVID-19 płuca 4-latka przestały działać. Mikołaj cudem przeżył!

Po dwóch dniach od zabiegu pan Stanisław został wypisany do domu. - Po operacji nie czułem żadnego bólu, a teraz mam pięć małych kropek na brzuchu, które się ładnie goją. Nic mi nie doskwiera, szybko wróciłem do aktywności – cieszy się mężczyzna.

Sonda
Czy w Twojej rodzinie ktoś zmagał się z nowotworem?
Nasi Partnerzy polecają