Policjant z Opoczna ledwo uszedł z życiem. Teraz czeka go długa rehabilitacja

i

Autor: Policja

Policjant z Opoczna ledwo uszedł z życiem. Teraz czeka go długa rehabilitacja

2022-01-21 11:36

Asp. Piotr Mączyński z opoczyńskiej komendy kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi podczas służby. Kiedy jechał na motorze drogą krajową nr 12 zderzył się z TIR-em. Funkcjonariusz wygrał walkę o życie, teraz jednak czeka go długa i kosztowna rehabilitacja.

Jak opisywaliśmy, do wypadku z udziałem policjanta opoczyńskiej komendy doszło 13 września ubiegłego roku. Asp. Piotr Mączyński, pełniąc służbę razem z drugim funkcjonariuszem, jechali motocyklami w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na drodze krajowej nr 12, na wysokości miejscowości Kozenin w powiecie opoczyńskim, doszło do wypadku. Jak wynikało z opisu wydarzeń, nagle 19-letni kierowca TIR-a, skręcając w lewo, nie ustąpił policjantowi pierwszeństwa i uderzył w jednoślad. 46-letni policjant w ciężkim stanie trafił do szpitala. Potrzebna była krew i tu nieocenionym wsparciem wykazali się jego koledzy i koleżanki, którzy zorganizowali zbiórkę krwi, sami licznie dzieląc się tym cennym darem. Lekarzom udało się uratować policjanta.

CZYTAJ TEŻ: Pomarzany. Młodzi ludzie zginęli w czołówce z TIR-em. Zarzuty usłyszał diagnosta!

Asp. Piotr Mączyński zyskał drugie życie, jednak wymaga wielomiesięcznej kosztownej rehabilitacji. Wspomóc go w tym można oddając na jego rzecz 1 procent podatku. Na dole artykułu znajdziecie szczegóły.

Policjant z Opoczna ledwo uszedł z życiem. Teraz czeka go długa rehabilitacja

i

Autor: Policja Opoczno
Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec zaatakował ratowniczkę medyczną i uderzył ją w twarz
Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Nasi Partnerzy polecają