Pilnie potrzebna krew dla rannego w wypadku w Kozeninie policjanta!

i

Autor: Policja /pixabay.com, CC0 fot. stux /zdjęcie ilustracyjne

Pilnie potrzebna krew dla policjanta rannego w wypadku w Kozeninie!

2021-09-14 17:22

W poniedziałkowym (13 września) wypadku w Kozeninie poważnie ranny został policjant z Opoczna. W 46-latka, który jechał na motocyklu uderzył TIR. Trwa zbiórka krwi na rzecz asp. Piotra Mączyńskiego. Szczegóły w materiale.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, asp. Piotr Mączyński z opoczyńskiej komendy, w wypadku w Kozeninie doznał rozległych obrażeń ciała. 46-latek, pełniąc służbę razem z drugim funkcjonariuszem, jechali motocyklami w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego dk nr 12. Tam, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka TIR-em. Jak opisywaliśmy, z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca ciężarowego dafa z naczepą, skręcając w lewo, nie ustąpił policjantowi pierwszeństwa i uderzył w jednoślad. Asp. Piotr Mączyński jest w ciężkim stanie, potrzebna jest krew.

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach

"Bardzo pilnie potrzebna jest krew, bez względu na grupę. Zwracamy się z ogromną prośbą o oddawanie tego cennego daru ratującego życie" - apeluje policja.

Przy rejestracji należy podać imię i nazwisko poszkodowanego policjanta (Piotr Mączyński) oraz szpital, do którego ma trafić krew: Szpital Powiatowy w Opocznie.

Ponadto KPP Opoczno zorganizowała specjalną zbiórkę krwi:

Zbiórka krwi

i

Autor: Policja /KWP Łódź