Wypadek w Pomarzanach DZIŚ: W zderzeniu osobówki z TIR-em zginęli MŁODZI LUDZIE! Po 10-latka przyleciał śmigłowiec LPR

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Pomarzany. Młodzi ludzie zginęli w czołówce z TIR-em. Zarzuty usłyszał diagnosta!

2022-01-17 13:19

Od 6 miesięcy do 8 lat więzienia grozi diagnoście, który dopuścił do użytkowania na drodze auto, w którym tydzień później, w miejscowości Pomarzany pod Kutnem, zginęło dwoje młodych ludzi. Zdaniem biegłego, samochód w ogóle nie powinien znaleźć się na drodze.

Chodzi o wypadek, który miał miejsce 31 sierpnia 2020 roku w miejscowości Pomarzany w powiecie kutnowskim (woj. łódzkie). Jak pisaliśmy, 19-letnia kobieta kierująca osobowym mercedesem zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo tirem scania z naczepą, kierowanym przez 48-letniego mężczyznę. Mercedesem na gostynińskich numerach rejestracyjnych podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarła 19-letnia kierująca oraz 21-letni pasażer. Do szpitala natomiast trafił ciężko ranny 10-letni chłopiec.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Ten kierowca pobił rekord! Za to, co zrobił grozi mu kara nawet do 30 000 złotych! Na nic tłumaczenia...

Samochód stanął w płomieniach na obwodnicy Torunia!

Jak się okazuje, tydzień przed tragedią, mercedes przeszedł przegląd techniczny. Biegły sądowy jest zdania, że "samochód nie powinien znaleźć się na drodze". - Uzyskaliśmy opinię biegłego, wskazującą na to, iż pojazd był niesprawny. Z ustaleń śledztwa wynika, iż ten samochód 7 dni przed wypadkiem przeszedł przegląd techniczny z wynikiem pozytywnym. Zasięgnęliśmy również opinii innego biegłego, który potwierdził, iż usterki stwierdzone w pojeździe eliminowały go z dalszego ruchu i taki samochód nie powinien przejść przeglądu technicznego – mówi w rozmowie z Radiem Łódź prokurator Andrzej Pankiewicz, szef Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Jak czytamy, diagnoście zostały cofnięte uprawnienia. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?