Pani Ewa od urodzenia żyła z dziurą w sercu. Z taką wadą rodzi się co 14 dziecko

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. sasint /zdjęcie ilustracyjne

Pani Ewa od urodzenia żyła z dziurą w sercu. Z taką wadą rodzi się co 14 dziecko

2021-10-05 9:58

Pani Ewa urodziła się z dziurą w sercu, co uniemożliwiało jej normalne funkcjonowanie. W wieku 29 lat przeszła operację. Po wszczepieniu przez lekarzy z Centrum Zdrowia Matki Polki specjalnej zapinki, może pozwolić sobie na rzeczy, które do tej pory wydawały się nieosiągalne.

Jak mówią lekarze z Centrum Zdrowia Matki Polki, z taką wadą rodzi się co 14 dziecko. Pani Ewa borykała się z nią przez 29 lat. W tym czasie odczuwała nawet zwykłe wchodzenie po schodach - wysiłek ten oznaczał kołatanie serca i zawroty głowy. Osoba z taką wadą narażona jest na zaburzenia arytmiczne, niewydolność serca czy udar mózgu. Kiedy pani Ewa zdecydowała się na operację, pojawił się problem - zapinka, którą wszczepia się do serca jest z niklu, na który kobieta jest uczulona. Lekarze nie dali jednak za wygraną. Specjalnie dla pani Ewy zapinka została pokryta platyną.

Zabiegi chirurgii plastycznej poprawiające wygląd piersi i brzucha po ciąży

Pani Ewa szybko dochodzi do siebie po operacji, zauważając już pierwsze efekty. "Wchodzenie po schodach nie stanowi teraz dla mnie żadnego problemu" - mówi kobieta.

Kiedy zapinka wrośnie w serce, będzie zachowywać się jak jego naturalne tkanki.