Rowery, jako jedyne uprzywilejowane pojazdy pojadą jednokierunkową ulicą w obu kierunkach

i

Autor: Rowerowa Łódź /www.rowerowalodz.pl Rowery, jako jedyne uprzywilejowane pojazdy pojadą jednokierunkową ulicą w obu kierunkach

Pierwszy kontraruch w Łodzi: Roosevelta rowery pojadą w obie strony, zazdrości nawet Warszawa [WIDEO]

2015-05-26 19:14

Od dziś (26 maja) po raz pierwszy w Łodzi rowerzyści pojadą legalnie w obu kierunkach jednokierunkową ulicą! Na Roosevelta otwarty został pierwszy kontraruch. Zazdrości nam nawet Warszawa.

Dziś został oficjalnie otwarty pierwszy w Łodzi kontraruch. Ulica Roosevelta stała się dwukierunkowa dla rowerzystów. Pozostałe pojazdy nadal mogą poruszać się jedynie w kierunku zachodnim - do ul. Piotrkowskiej.

Kontraruchu w Łodzi zazdrości nawet zrowerowana Warszawa:

Łódź to kolejne miasto zostawia Warszawę w tyle w temacie przyjaznej rowerzystom organizacji ruchu na ulicach jednokierunkowych. Stajemy się w stolicy skansenem drogownictwa.Posted by Warszawska Masa Krytyczna on 26 maja 2015

O takim ułatwieniu w poruszaniu się po mieście łódzcy rowerzyści marzyli od dawna. I to właśnie dzięki własnemu zaangażowaniu doczekali się - inwestycja zrealizowana została bowiem z Budżetu Obywatelskiego.

- Ta ulica jest jedną z 29 jakie zostały zgłoszone w zeszłorocznym budżecie obywatelskim i na który zagłosowało 7429 łodzian. Czekamy na realizację pozostałych ulic z projektu, tym bardziej że wymaga to zamontowania jedynie tabliczek T-22 - czytamy na stronie internetowej Rowerowej Łodzi, która działa na rzecz poprawienia warunków rowerowych w mieście.

Nie mieliście okazji jechać jeszcze Roosevelta pod prąd? Zobaczcie jak robią to pierwsi testerzy:

Myślicie, że to bezpieczne? Swoje opinie piszcie w komentarzu!