Pies wywęszył ogromną plantację marihuany pod Zduńską Wolą [FOTO]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Pies wywęszył ogromną plantację marihuany pod Zduńską Wolą [FOTO]

2021-08-03 8:08

Do 10 lat więzienia grozi 39-latkowi z gminy Zapolice (woj. łódzkie), który prowadził nielegalną plantację marihuany. Ponadto, znaleziono u niego inne narkotyki i nielegalny alkohol. W akcji brał udział wyszkolony pies.

Kilka dni temu policja wpadła na trop plantacji zlokalizowanej na terenie gminy Zapolice. 39-letni mężczyzna ukrył nielegalną hodowlę marihuany wśród zarośli. Policjanci zabezpieczyli łącznie 14 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. - W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych kryminalni znaleźli prawie 800 gramów marihuany, 59 gramów amfetaminy oraz 118 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. W przeszukaniu mundurowym pomagał specjalnie wyszkolony policyjny pies do wyszukiwania zapachów narkotyków - podaje Komenda Wojewódzka policji w Łodzi. Mężczyzna w domowym zaciszu posiadał również sprzęt destylacyjny do wytwarzania nielegalnego alkoholu.

CZYTAJ TEŻ: Łódź. Siedem razy okradli tę samą myjnię. Straty na 45 tys. zł!

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!

Podejrzany w tej sprawie mieszkaniec gminy Zapolice wchodził już wcześniej w konflikt z prawem. Został zatrzymany i odpowie za uprawę marihuany, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za nielegalne wytwarzanie alkoholu. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają