24-latek przyłapany na gorącym uczynku. Okradał myjnię na Retkini. Straty na 45 tysięcy złotych!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Siedem razy okradli tę samą myjnię. Straty na 45 tys. zł!

2021-08-02 13:30

Na 45 tysięcy złotych oszacowano straty wynikające ze zniszczenia i kradzieży pieniędzy na stacji benzynowej przy ul. Kusocińskiego na łódzkiej Retkini. Po kilku włamaniach policja poddała to miejsce obserwacji. Na wyniki nie trzeba było długo czekać.

Jak podaje policja, myjnia samochodowa przy ul. Kusocińskiego w ostatnim czasie stała się celem włamywaczy. Jak ustalono, na przestrzeni kilku tygodni, nieznani sprawcy pod osłoną nocy, siedmiokrotnie włamywali się do automatów, w które wyposażone były stanowiska myjni. "Po sforsowaniu zabezpieczeń kradli znajdujące się tam pieniądze, niszcząc przy tym urządzenia. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności sięgają 45 tysięcy złotych, z czego większą część stanowi wartość uszkodzonych urządzeń" - podaje policja. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy podejrzewali, że sprawcy mogą pojawić się na myjni ponownie i poddali ją dyskretnej obserwacji. Już wkrótce okazało się, że to był dobry trop.

CZYTAJ TEŻ: Łódź. Wywalili go z pracy, przyszedł z łomem i rozwalił sejf

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii członków gangu narkotykowego

Tuż po godzinie pierwszej w nocy z 30 na 31 lipca 2021 r. mundurowi zauważyli, że ktoś wszedł na teren myjni i zaczyna się włamywać do jednego z automatów.

- Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania. Po krótkim pościgu zatrzymany został notowany w przeszłości 24-latek. Przyznał się do tego, jak i innych włamań. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany - informuje policja.

Sprawa jest rozwojowa.

Nasi Partnerzy polecają