6-latka sama wsiadła do pociągu i ruszyła w drogę. Matka pijana

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /Policja

6-latka sama wsiadła do pociągu i ruszyła w drogę. Matka pijana

2021-08-02 13:06

6-latkę błąkającą się po dworcu kolejowym Łódź-Radogoszcz zauważyła przypadkowa para przechodniów, która wezwała policję. Okazało się, że dziewczynka sama wsiadła do pociągu i przyjechała ze Zgierza. W tym czasie jej matka spała. Jak się okazało, była pijana.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (31 lipca). Około godziny 16:00 przypadkowa para przechodniów zauważyła błąkające się po dworcu kolejowym Łódź -Radogoszcz kilkuletnie dziecko. "Na miejscu mundurowi ustalili, że 6-latka wyszła sama z domu w Zgierzu, podczas gdy jej mama spała. Dziewczynka poszła na dworzec kolejowy i wsiadła w pociąg do Łodzi, gdyż chciała odwiedzić swoja babcię. Na szczęście na dworcu została zauważona przez parę podróżnych, którzy zaopiekowali się małoletnią do czasu przybycia policji" - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia nie miała żadnych zastrzeżeń co do stanu zdrowia małej podróżniczki. Dziewczynka nie potrafiła podać dokładnego adresu zamieszkania ani bliższych danych osobowych. Zgierscy funkcjonariusze ustalili to sami, jednak nikogo w domu 6-latki nie zastali.

CZYTAJ TEŻ: Naga 3-latka sama na ulicy. Rzuciła się na szyję policjantce

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany

- Poszukując kobiety postanowili sprawdzić dworzec kolejowy w Zgierzu i był to strzał w dziesiątkę. Na miejscu mundurowi zauważyli zdenerwowaną kobietę, która szukała swojej 6-letniej córki. Funkcjonariusze poddali 39-latkę badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie dziewczynką zaopiekowała się babcia - podaje policja.

Okazało się, że dziewczynka sama wsiadła do pociągu, bo chciała odwiedzić babcię

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Wobec 39-letniej matki będzie prowadzone postępowanie karne. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany