Łódź. 11-latka uciekła z domu, żeby zobaczyć... Czarnobyl! Policja postawiona na nogi

2021-07-26 15:34
Łódź. 11-latka uciekła z domu, żeby zobaczyć... Czernobyl! Policja postawiona na nogi
Autor: pixabay.com, CC0 fot. PublicDomailArchive

Mama wysłała ją do pobliskiego sklepu, ale ta nie wróciła do domu. 11-latka z Łodzi, nie informując o tym swoich rodziców, wybrała się w samotną podróż do... Czarnobyla na Ukrainie. W związku z zaginięciem dziewczynki łódzka policja została postawiona na nogi.

Trzy dni temu w samo południe na VI Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zgłosiła się zrozpaczona matka 11-letniej dziewczynki. - Kobieta poinformowała policjantów, że córka którą wysłała do pobliskiego sklepu od kilku godzin nie wraca. Sprawa została potraktowana priorytetowo ze względu na wiek małoletniej i związaną z tym realną obawę, że dziewczynce mogło się coś stać. W stan alarmu decyzją Komendanta VI komisariatu postawieni zostali wszyscy podlegli policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi rozpoczęli żmudne poszukiwania. Stróże prawa krok po kroku docierali do kolejnych informacji i poszlak na temat zaginionej. Analizując zebrane informacje i przeglądając zapisy monitoringu miejskiego, mundurowi bardzo szybko ustalili taksówkarza, który zabrał dziewczynkę z okolic miejsca jej zamieszkania - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi

Jak ustalono, 11-latka wysiadła na Dworcu Łódź-Fabryczna i wsiadała do pociągu relacji Łódź-Katowice. Funkcjonariusze wiedząc, o której godzinie pociąg zatrzyma się w podłódzkich Koluszkach poprosili policjantów z tamtejszej jednostki o pomoc. Ostatecznie, dziewczynka została odnaleziona na dworcu kolejowym w Koluszkach.

Po przewiezieniu do Łodzi 11-latka spytana o powód samowolnego oddalenia z domu stwierdziła, że jest miłośniczką historii i planowała zrealizować długo planowaną wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE