Łódź. 11-latka uciekła z domu, żeby zobaczyć... Czernobyl! Policja postawiona na nogi

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. PublicDomailArchive

Łódź. 11-latka uciekła z domu, żeby zobaczyć... Czarnobyl! Policja postawiona na nogi

2021-07-26 15:34

Mama wysłała ją do pobliskiego sklepu, ale ta nie wróciła do domu. 11-latka z Łodzi, nie informując o tym swoich rodziców, wybrała się w samotną podróż do... Czarnobyla na Ukrainie. W związku z zaginięciem dziewczynki łódzka policja została postawiona na nogi.

Trzy dni temu w samo południe na VI Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zgłosiła się zrozpaczona matka 11-letniej dziewczynki. - Kobieta poinformowała policjantów, że córka którą wysłała do pobliskiego sklepu od kilku godzin nie wraca. Sprawa została potraktowana priorytetowo ze względu na wiek małoletniej i związaną z tym realną obawę, że dziewczynce mogło się coś stać. W stan alarmu decyzją Komendanta VI komisariatu postawieni zostali wszyscy podlegli policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi rozpoczęli żmudne poszukiwania. Stróże prawa krok po kroku docierali do kolejnych informacji i poszlak na temat zaginionej. Analizując zebrane informacje i przeglądając zapisy monitoringu miejskiego, mundurowi bardzo szybko ustalili taksówkarza, który zabrał dziewczynkę z okolic miejsca jej zamieszkania - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi

Jak ustalono, 11-latka wysiadła na Dworcu Łódź-Fabryczna i wsiadała do pociągu relacji Łódź-Katowice. Funkcjonariusze wiedząc, o której godzinie pociąg zatrzyma się w podłódzkich Koluszkach poprosili policjantów z tamtejszej jednostki o pomoc. Ostatecznie, dziewczynka została odnaleziona na dworcu kolejowym w Koluszkach.

Po przewiezieniu do Łodzi 11-latka spytana o powód samowolnego oddalenia z domu stwierdziła, że jest miłośniczką historii i planowała zrealizować długo planowaną wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie.

Nasi Partnerzy polecają