Podziemną Katedrę będzie można zwiedzać w goglach

i

Autor: mat. prasowe Podziemną Katedrę będzie można zwiedzać w goglach

Podziemną Katedrę na Stokach będzie można zwiedzić... wirtualnie [WIDEO]. Spacer w goglach już za tydzień, nie przegapcie!

2016-03-11 21:41

Podziemna Katedra na Stokach budzi wśród łodzian duże zainteresowanie. Na co dzień jednak wypełniona jest wodą, przez co niedostępna. ZWIK przygotował zatem wirtualny spacer w 3D.

Łódzki Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotował wirtualny spacer w 3D po zabytkowych zbiornikach wody na Stokach. Podziemną Katedrę będzie można zwiedzać w goglach już za tydzień (w sobotę 19 marca) na Rynku Manufaktury.

ZWIK zaplanował tam szereg atrakcji związanych ze Światowym Dniem Wody. Jako, że tegoroczna edycja imprezy dedykowana jest zawodom związanym z wodą, łodzianie będą mieli okazję podziwiać umiejętności pracowników ZWIK i używanego przez nich specjalistycznego sprzętu najnowszej generacji. Na Rynku Manufaktury zobaczycie roboty, które naprawiają kanały, a także kamery, które przeglądają sieć kanalizacyjną i studnie głębinowe. Będzie też można "zajrzeć" do najgłębszej, blisko kilometrowej studni. To jedna z 50 studni głębinowych, z których czerpana jest woda dla Łodzi.

Zobacz też: TOP 6 dowodów na to, że Łódź jest centrum świata [GALERIA ZDJĘĆ]. Gdzie jest łódzki Luwr, a gdzie Manchester

A to mała próbka wirtualnego spaceru:

Łódzka woda najlepsza? Przynieś próbkę i sprawdź!

Każdemu, kto przyniesie próbkę wody, pracownicy laboratorium ZWIK sprawdzą jej twardość. Poznacie też niezwykłych "pracowników" ZWIK – małże i ryby, które stoją na straży jakości łódzkiej wody.
Odbędą się także pokazy archiwalnych, nigdzie jeszcze nie publikowanych zdjęć dawnych łódzkich rzek.

Ponadto, w programie także pokazy baniek mydlanych i kurtyn wodnych, animacje dla dzieci i konkursy. Na miejscu będzie można także nabyć gadżety z logo "Łódzka Woda Najlepsza".

Start imprezy: godz. 10.00.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany