Pogoda na środę 21 października. Wichury do 100 km/h i opady deszczu [PROGNOZA 21.10.2020]

2020-10-21 7:25 KM, PAP
Chmury na niebie
Autor: CC Unsplash.com / NOAA Pogoda na środę 21 października. Wichury do 100 km/h i opady deszczu / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na środę 21 października. Polska jest na skraju rozległego układu niżowego znad Wysp Brytyjskich. Na północy kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu. Z południowego zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie. Sprawdźcie, co to oznacza w kontekście najbliższych kilkunastu godzin.

Pogoda na środę 21 października. Sprawdź, gdzie spadnie deszcz

W środę (21.10.2020) w północnej części kraju zachmurzenie na ogół duże i miejscami opady deszczu. Poza tym na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na północnym wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 16 st. C, 18 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich i po południu nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, na obszarach podgórskich do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i zacznie nieznacznie spadać. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne (zwłaszcza na północy) lub obojętne.

Czytaj także: Inowrocław. W ogniu zginęła mama i jej trzy córeczki. Sprawca poznał swą przyszłość

Prognoza pogody. Noc ze środy na czwartek 21-22 października

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam gdzieniegdzie słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. C na wschodzie do 12 st. C na zachodzie; miejscami na południu od 2 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru na północy kraju do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h, a wysoko w Sudetach do 90 km/h.

Kolejne doniesienia pogodowe już niebawem w naszych serwisach lokalnych. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku.

Taka będzie pogoda jesienią