Policjanci oniemieli na widok tego, co trzymali 13-latkowie! Miało zawisnąć nad łóżkiem jednego z nich.

i

Autor: Shutterstock Policjanci z Pajęczna zatrzymali dwóch 13-latków, którzy... ukradli znak drogowy. Jeden z chłopaków wymyślił sobie, że powiesi go nad łóżkiem, zdj. ilustracyjne

Niesłychany widok na ulicy!

Policjanci oniemieli na widok tego, co trzymał 13-latek! Chciał to powiesić nad łóżkiem

2023-11-14 13:45

Policjanci z Pajęczna zatrzymali dwóch 13-latków, którzy... ukradli znak drogowy. Jeden z chłopaków wymyślił sobie, że powiesi go nad łóżkiem, a w procederze pomógł mu kolega. Obaj zabrali ze sobą klucze, którymi zdemontowali tablicę B-20 „STOP” stojącą na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzkiej i Paderewskiego. Jeden z 13-latków schował znak pod swoją bluzą.

Pajęczno. 13-latkowie ukradli znak drogowy. Miał zawisnąć nad łóżkiem

13-latkowie, którzy ukradli znak drogowy w Pajęcznie, odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym. Do zdarzenia doszło 11 listopada, gdy obaj chłopcy pojawili się na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzkiej i Paderewskiego przy użyciu kluczy zdemontowali tablicę B-20 „STOP”, którą jeden ze złodziei ukrył pod swoją bluzą. Patrolujący teren policjanci nie mieli jednak problemu z odgadnięciem, co trzyma chłopak, choć obu 13-latków zatrzymali dopiero po pościgu - na widok mundurowych zaczęli uciekać, porzucając przedmiot kradzieży.

- Spotkanie towarzyskie nastolatków przejawiło się w przestępczy proceder. Bowiem jeden z nich wpadł na pomysł, żeby na jego ścianie w pokoju wisiał znak drogowy - napisała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie.

Jak dodają mundurowi, małoletni złodzieje zostali przewiezieni do KPP w Pajęcznie, gdzie w obecności opiekunów rozmawiali z nimi policjanci. O ich przyszłości zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wieluniu.

44-letni kierowca nagrany na przejściu dla pieszych. Tragedia była o włos!
Nasi Partnerzy polecają