Stajnia jednorożców czy latawiec - z czym kojarzy się Wam witrażowy dach?

i

Autor: Emilia Białecka Stajnia jednorożców czy latawiec - z czym kojarzy się Wam witrażowy dach?

Pomnik rodziny jednorożców czy podniebna platforma ze Star Treka? Takie projekty wpłynęły do łódzkiego budżetu obywatelskiego

2016-03-17 15:24

Wśród zgłoszonych już wniosków do budżetu obywatelskiego dla Łodzi na 2017 rok, oprócz standardowych inwestycji, znalazły się też śmiałe propozycje - postawienia pomnika rodziny jednorożców czy też... podniebnej platformy  ze Star Treka.

O wnioskach, które wpłynęły już do łódzkiego budżetu obywatelskiego  do realizacji na 2017 rok z pewnością nie można powiedzieć, że są nudne. Łodzianie dostrzegając wartość i moc w decydowaniu o tym, jak będzie wyglądać przestrzeń miasta, w tym roku w swoich wnioskach popuścili wodzę fantazji. Fantazji, która może się ziścić. I tak, jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów jest... postawienie pomnika przedstawiającego rodzinę jednorożców. Według pomysłodawcy rzeźba miałaby być interaktywna - najlepiej, żeby można było do niej wejść, dotykać ją i dobrze się przy tym bawić z całą rodziną. Pomnik miałby stanąć na rogu Piotrkowskiej i Mickiewicza.

Zobacz też: Łódzka stajnia jednorożców na V miejscu wśród najbrzydszych obiektów w Polsce. Zgodzicie się?

Zdaniem wnioskodawcy kolor i materiały, z jakich miałaby powstać instalacja, powinny nawiązywać do przystanku przesiadkowego Piotrkowska Centrum. Szacunkowe koszty rzeźby to 400 tys. zł. Autor wniosku, w swym kosztorysie, powołuje się na koszt wykonania szczecińskiej Frygi Gomulickiego, zaznaczając przy tym, że... nasza rzeźba będzie ładniejsza.

Platforma ze Star Treka na Zdrowiu

Platforma relaksacyjna na wzór statku z filmu Star Trek miałaby być wysoką konstrukcją dającą wrażenie zawieszenia pod niebem. Według projektu wyposażona powinna być w leżaki, fotele oraz w sprzęt do obsługiwania muzyki relaksacyjnej. Z zewnątrz platforma miałaby być oświetlona kolorowymi światłami, a zadaniem oświetlenia wewnętrznego byłoby wprawiać w gwiezdny nastrój. Na platformę w klimacie Star Treka trzeba by było wydać ponad 2 mln zł. Proponowane miejsce - park na Zdrowiu.

Wnioski do budżetu obywatelskiego dla Łodzi zgłaszać można do 20 kwietnia. Co jeszcze do tego czasu wymyślą łodzianie? A Wy, jakie macie pomysły? PISZCIE!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany