Jak mówi Konrad Kulawiak, dyrektor ds. technicznych w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej, kanalizacja w pierwszej kolejności pojawi się w tych miejscach, które są w 100% zabudowane i zamieszkałe, a dopiero później na terenach, na których domy się dopiero budują.
Łącznie, sieć kanalizacji i wodociągów pojawi się na 112. ulicach. W planach jest skanalizowanie osiedli i miejsc, które do tej pory nie miały sieci kanalizacyjnej. To osiedla takie jak: Łagiewniki, Mikołajew, Wiskitno, Młynek, Mileszki czy Helenówek. Te 112 ulic to łącznie 23 km długości kanalizacji oraz wodociągi o długości 25 km.
- Chcielibyśmy aby miasto Łódź było pokryte w 100% siecią kanalizacyjną. Na dzień dzisiejszy brakuje tej sieci w wysokości 130 km. Tegoroczne inwestycje idą zgodnie z planem a nawet szybciej, przykładem takiej inwestycji jest ulica Solna - mówi Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.
Polecany artykuł:
Równolegle ŁSI realizuje inwestycje modernizacyjne związane z przebudową pasa drogowego. To między innymi takie ulice, gdzie budowany jest transport niskoemisyjny – głównie są to ulice Przybyszewskiego, Rydza Śmigłego, Kopcińskiego, czy Broniewskiego.