Poważny wypadek na rondzie Sybiraków w Łodzi [ZDJĘCIA]: Zderzenie tramwaju z autobusem. Są ranni

2016-06-29 19:10

Co najmniej 25 osób zostało rannych w wypadku na rondzie Sybiraków, gdzie tramwaj zderzył się z autobusem. Na miejscu była reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska.

AKTUALIZACJA, godz. 18:00

Jak dowiedziała się reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska, która była na miejscu wypadku, rannych jest aż 25 osób. - Poszkodowani to pasażerowie pierwszego wagonu tramwaju. Cztery osoby zostały poważnie ranne, ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Do szpitala trafił także motorniczy i prowadząca autobus, oby dwoje byli trzeźwi - relacjonuje reporterka Eski.

Wokół miejsca wypadku jest pełno szkła. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, ustali to policja. Ruch na rondzie Sybiraków będzie wstrzymany jeszcze przez kilka godzin.

ZOBACZCIE WIDEO z miejsca wypadku:

/WIDEO: Ela Piotrowska

Tramwaje kierowane są objazdem:

Linia 3 zawraca na pętli Lodowa, Linia 8 od węzła Rokicińska/Puszkina skierowane na pętlę Augustów, Linie autobusowe 55, 96, jadą od węzła Przybyszewskiego/Puszkina w Puszkina do ul. Wujaka, gdzie zawracają następnie ul. Puszkina, Przybyszewskiego na swoje trasy.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

POSŁUCHAJCIE RELACJI ŚWIADKÓW w materiale AUDIO reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej:


Przed godziną 17 na rondzie Sybiraków doszło do poważnego wypadku. W tramwaj linii 3 uderzył autobus numer 96 jadący od strony Janowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tramwaj miał pierwszeństwo. Jak poinformował nas dyżurny policji, rannych zostało co najmniej 15 osób. Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Ruch tramwajów został wstrzymany, zablokowany został także przejazd przez rondo Sybiraków.

Zdjęcia nadesłała czytelniczka Karolina Kałuża. Na miejsce pojechała także reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska. Wkrótce więcej informacji oraz zdjęć!

Zobacz też: UWAGA! Utrudnienia na drogach i zmiany tras MPK: Przez Łódź przejedzie dziś wyścig "Solidarności"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany