Primark w Polsce. Co dalej z otwarciem sklepu w Warszawie?

2020-07-03 14:20 Karolina Januszek
Primark
Autor: pt.wikipedia.org Zdjęcie ilustracyjne

Epidemia koronawirusa dla wielu branż stanowi wielkie wyzwanie, a firmy muszą aktualizować swoje strategie i dopasowywać je do bieżących wydarzeń. Z tego też powodu wiele sieci handlowych zdecydowało się na zamknięcie stacjonarnych placówek. Należy do nich także popularna sieciówka Primark, która nadal w planach ma pierwszy sklep w naszym kraju.

Primark to marka odzieżowa znana wszystkim miłośnikom taniej mody. Firma oferuje również kosmetyki i wyposażenie domu. Została ona założona w 1969 roku w Dublinie i obecnie posiada 370 lokali w 12 krajach. Jakiś czas temu pojawiła się również informacje, że Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce.

Czytaj również: Przerwy techniczne w znanych bankach. Zobacz, czy wypłacisz pieniądze z bankomatu

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj też: Wakacje 2020. Bon turystyczny. Jak dostać 500 plus na wakacje. Zasady, terminy

Spekulacje kiedy Primark otworzy się w naszym kraju trwają od dawno. Wydawałoby się, że pandemia COVID-19 może pokrzyżować te plany. W obecnej sytuacji sieci handlowe raczej zamykają swoje placówki niż planują nowe. W połowie marca z powodu epidemii Primark zamknął wszystkie swoje sklepy, tym samy wstrzymano rozwój na kolejne rynki. Jednak jak wynika z komunikatu firmy na ostatni kwartał bieżącego roku finansowego, kończącego się w pierwszej połowie września, zaplanowano uruchomienie pięciu sklepów: dwóch w Paryżu, po jednym w stanie New Jersey i na Florydzie oraz pierwszego sklepu w Polsce. Placówka w naszym kraju ma być zlokalizowana w Galerii Młociny w Warszawie. Nie znany jednak dokładnej daty wielkiego otwarcia.