Proboszcz spod Łowicza zmarł nagle w czasie mszy. Wierni nie ustają w kondolencjach. Niech Aniołowie zabiorą Go...

i

Autor: Facebook/Katolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie & Shutterstock Wierni z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie pod Łowiczem nie mogą odżałować swojego proboszcza, który zmarł nagle w czasie niedzielnej mszy

Kiedy pogrzeb duchownego?

Proboszcz spod Łowicza zmarł nagle w czasie mszy. Wierni nie ustają w kondolencjach. "Niech Aniołowie zabiorą Go..."

2023-02-28 16:00

Wierni z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie pod Łowiczem nie mogą odżałować swojego proboszcza, który zmarł nagle w czasie niedzielnej mszy. Ksiądz Mirosław Krzeszewski zasłabł w niedzielę, 26 lutego, i mimo akcji reanimacyjnej nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych. Zasłużony dla lokalnej społeczności duchowny zostanie pochowany 4 marca.

Proboszcz spod Łowicza zmarł nagle w czasie mszy. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Po tym jak ks. proboszcz Mirosław Krzeszewski spod Łowicza zmarł nagle w czasie mszy, blisko 100 wiernych postanowiło przekazać swoje kondolencje pod wpisem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 26 lutego, gdy duchowny zasłabł, a już chwilę później był reanimowany - niestety bezskutecznie. Parafianie wspominają 63-latka w samych superlatywach, podkreślając, że był bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności i był księdzem z powołania.

- Obiecałam że odwiedzę ks.Miroslawa,nie doczekał się 😭Był wspaniałym człowiekiem ,bliskim rodziny,teraz tylko pojadę Ksiedza pożegnać,już się nie zobaczymy😭😭😭.Niech spoczywa w pokoju😭🖤🖤🖤 - napisała jedna z użytkowniczek.

Pozostali wierni podkreślają m.in., że ks. Krzeszewski był "cudownym" i "wspaniałym człowiekiem". Jedna z internautek dodaje ponadto: "Będziemy zawsze wspominać ks. Mirosława, dziękujemy za wszystko - parafia Imielno. Zawsze ks. mówił, że lubił przyjeżdżać do kościoła, bo jest malutka parafia, a ludzie w tym kościele maja gorące serca. Będziemy pamiętać o ks. Mirku". Jak informuje diecezja łowiecka na swojej stronie internetowej, zasłużony proboszcz zostanie pochowany w sobotę, 4 marca. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w tamtejszym kościele parafialnym o godz. 12, a ciało duchownego spocznie na miejscowym cmentarzu.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?
Tragiczny pożar w Choroszczy. Nie żyje ojciec i 3 dzieci
Nasi Partnerzy polecają