Prognoza pogody na piątek: 14 sierpnia z burzami i gradem! Gdzie najcieplej? Zdziwisz się! [14.08.2020]

2020-08-14 7:00 KM
Chmury, z których może spaść deszcz
Autor: CC Unsplash.com Prognoza pogody na piątek: 14 sierpnia z burzami i gradem! Gdzie najcieplej? Zdziwisz się! [14.08.2020]

Prognoza pogody na piątek (14 sierpnia). Meteorolodzy przewidują, że w Polsce ponownie odczujemy burze i grad. Ponownie dadzą o sobie znać upały, ale to normalne w połowie sierpnia. Analiza pogodowa na 14.08.2020 i weekend zakłada zmienne warunki atmosferyczne i od czasu do czasu silniejsze podmuchy wiatru. Prognoza pogody na najbliższe godziny poniżej.

Prognoza pogody na piątek - 14 sierpnia

Spieszymy z najnowszą prognozą pogody na piątek (14 sierpnia). Czy końcówka tygodnia okaże się łaskawa pod względem warunków atmosferycznych? Prognozy analizują zwłaszcza ci, którzy wyjechali na długi weekend. To właśnie m.in. z myślą o nich analizujemy najnowsze doniesienia specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jedno jest pewne - w weekend nie uwolnimy się od deszczu i burz. Na szczęście te ostatnie zagrożenia nie dotyczą terenów nadmorskich. Zobaczcie szczegółową analizę pod galerią ze zdjęciami!

Prognoza pogody na piątek 14 sierpnia - temperatura

Ostatnimi czasy najcieplej było w województwie lubuskim. W piątek nastąpi delikatny przełom. Prognoza pogody na 14 sierpnia zakłada 30°C we Wrocławiu i Opolu. Nieco chłodniej będzie w Lubuskiem - w Zielonej Górze 28-29 stopni, a w Gorzowie 27. Niemal idealna pogoda w Gdańsku i okolicach - 24 stopnie na plusie. W centralnej Polsce 28-29 stopni.

Uwaga na terenie zachodniej i południowo-zachodniej Polski obowiązywać będzie ostrzeżenie IMGW o upałach. Szczegółowa mapa TUTAJ.

Prognoza pogody na piątek 14 sierpnia - deszcz i burze. Gdzie się pojawią?

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i zachodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burzami. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm - 20 mm, możliwy grad - przekazują eksperci IMGW za pośrednictwem oficjalnego serwisu Instytutu.

Prognoza pogody na piątek 14 sierpnia - czy silny wiatr da się nam we znaki?

Na szczęście sytuacja z wiatrem będzie pod kontrolą. - Będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - przekazują synoptycy z IMGW.

Pogoda na weekend już niebawem na naszej stronie. Zachęcamy do śledzenia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.