QUIZ. Biden, Reagan, Lincoln... Rozpoznasz prezydentów USA? Z czego ich pamiętasz?

i

Autor: User:Chrisn4255/domena publiczna/Wikimedia Commons QUIZ. Biden, Reagan, Lincoln... Rozpoznasz prezydentów USA? Z czego ich pamiętasz? (na zdjęciu od lewej prezydenci USA: Gerald Ford, Richard Nixon, George H.W. Bush, Ronald Reagan i Jimmy Carter na otwarciu Prezydenckiej Biblioteki imienia Ronalda Wilsona Reagana)

QUIZ. Biden, Reagan, Lincoln... Rozpoznasz prezydentów USA? Z czego ich pamiętasz?

2021-02-05 17:22

QUIZ. Joe Biden, Ronald Reagan, Abraham Lincoln... Rozpoznasz prezydentów USA? Z czego ich pamiętasz? Joe Biden został niedawno zaprzysiężony jako 46. prezydent USA. Na przywódcę jednego z największych państw świata zawsze patrzą też mieszkańcy innych krajów. Czy Joe Biden nawiąże do swoich wybitnych poprzedników, jak Ronald Reagan czy Abraham Lincoln. W naszym quizie znajdziecie nie tylko ich.

QUIZ. Joe Biden, Ronald Reagan, Abraham Lincoln... Rozpoznasz prezydentów USA? Z czego ich pamiętasz?

Joe Biden dopiero zaczyna swoją kadencję jako 46. prezydent USA, ale na pewno nie uniknie porównań do swoich wielkich poprzedników. Na tej liście są na pewno: Abraham Lincoln, Ronald Reagan, ale też m.in. George Washington, Thomas Jefferson, John F. Kennedy czy Franklin D. Roosevelt.

Czy Joe Biden udanie nawiąże do innych prezydentów USA? To pokażą najbliższe lata, ale w międzyczasie sami możecie sobie przypomnieć, z czego ich pamiętacie albo czy dacie radę rozpoznać ich na zdjęciach. W naszym quizie są nie tylko: Joe Biden, Ronald Reagan i Abraham Lincoln, ale i wielu innych znanych prezydentów USA.

QUIZ. Od Waszyngtona do Bidena. Rozpoznasz prezydentów USA? Z czego ich pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym prezydentem USA?