QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. Piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?

2022-01-14 15:51
QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. Piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?
Autor: Andrzej Wiernicki / FORUM QUIZ. Krzysztof Klenczon (pierwszy z prawej). Gdyby żył, miałby 80 lat. Piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?

"QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. Piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?". Krzysztof Klenczon urodził się 14 stycznia w Pułtusku, natomiast zmarł 7 kwietnia 1981 r. w Szpitalu św. Józefa w Chicago. Z okazji 40. rocznicy urodzin Krzysztofa Klenczona przygotowaliśmy quiz poświęcony najsłynniejszym piosenkom wokalisty i kompozytora.

QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. To tekst piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?

Krzysztof Klenczon urodził się 14 stycznia w Pułtusku, natomiast zmarł 7 kwietnia 1981 r. w Szpitalu św. Józefa w Chicago. Wybitny polski wokalista, kompozytor i gitarzysta odszedł wskutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, do którego doszło 27 lutego tego samego roku. Urnę z prochami artysty złożono na cmentarzu komunalnym przy ul. Mazurskiej w Szczytnie. 

Krzysztof Klenczon był członkiem takich zespołów, jak Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, Czerwone Gitary i Trzy Korony. Wylansował wiele przebojów, których był również kompozytorem, takich jak m.in. "Biały krzyż", "Kwiaty we włosach", "10 w skali Beauforta" czy "Port".

W 80. rocznicę urodzin Krzysztofa Klenczona przygotowaliśmy quiz o jego muzycznych dokonaniach, w których nie zabraknie piosenek artysty nagranych z zespołem Czerwone Gitary i Trzy Korony.

Czytaj też: QUIZ. Seweryn Krajewski kończy 75 lat. Jego piosenki śpiewała cała Polska! Znasz je?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE