QUIZ. Perfect kończy karierę. Dokończysz teksty piosenek zespołu? Dopasuj je do tytułu!

i

Autor: Maciek Krol from Wrocław, Poland/CC BY 2.0/Wikimedia Commons QUIZ. Perfect kończy karierę. Dokończysz teksty piosenek zespołu? Dopasuj je do tytułu!

QUIZ. Perfect kończy karierę. Dokończysz teksty piosenek zespołu? Dopasuj je do tytułu!

2021-05-25 20:21

Perfect kończy karierę. Zespół powstał w 1980 r. , przynajmniej w takim składzie, z jakim jest najbardziej kojarzony, choć już pod koniec lat 70. do formującej się powoli grupy dołączyli Zbigniew Hołdys i Zdzisław Zawadzki. Perfect wzmocnili później Ryszard Sygitowicz i Piotr Szkudelski, a na samym końcu dołączył Grzegorz Markowski. Od tamtego czasu zespół nagrał wiele niezapomnianych piosenek, których uniwersalne teksty do dziś nucą miliony Polaków.

QUIZ. Perfect kończy karierę. Dokończysz teksty piosenek zespołu? Dopasuj je do tytułu!

Perfect kończy karierę. Założony w 1980 r. kultowy rockowy zespół poinformował tym w specjalnie wydanym oświadczeniu. W oryginalnym składzie byli: Zbigniew Hołdys, Zdzisław Zawadzki, Ryszard Sygitowicz, Piotr Szkudelski i Grzegorz Markowski Grupa postanowiła odwołać ostatnią w karierze trasę koncertową i już teraz pożegnać się z fanami.

- Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze. Jacek Krzaklewski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek - napisali członkowie zespołu na swoim profilu facebookowym.

Perfect kończy karierę, ale jego piosenki już udowodniły, że przetrwały próbę czasu. W naszym quizie nie zabraknie wszystkich największych hitów zespołu, więc możecie sprawdzić, jak ważną grupą w waszej muzycznej edukacji był, a może nadal jest Perfect.

QUIZ. Perfect kończy działalność. Dokończysz teksty piosenek zespołu? Dopasuj je do tytułu!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki Perfectu: "Kumpel radio zniósł, usłyszałem..."