QUIZ. Rozpoznasz instrumenty muzyczne na zdjęciach? Ile strun ma gitara basowa?

2021-03-28 6:00
QUIZ. Rozpoznasz instrumenty muzyczne na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?
Autor: Ray_Shrewsberry/cc0/Pixabay.com QUIZ. Rozpoznasz instrumenty muzyczne na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?

QUIZ. Rozpoznasz instrumenty muzyczne na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu? Wszystkie instrumenty muzyczne dzielą się na: strunowe, dęte i perkusyjne, a każda z tych grup składa się jeszcze z takich części, jak np. szarpane, blaszane czy membranowe. Obok znanych instrumentów muzycznych, jak gitara czy skrzypce, jest także wiele innych, znacznie mniej popularnych, które również pojawią się w naszym quizie.

QUIZ. Rozpoznasz instrumenty muzyczne na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?

Instrumenty muzyczne dzielą się na: strunowe, dęte i perkusyjne, a każda z tych grup ma jeszcze swój własny podział. W naszym quizie będziecie musieli przede wszystkim rozpoznać wybrane instrumenty na zdjęciach, niektóre z nich trzeba będzie przyporządkować do poszczególnych kategorii, a do jeszcze innych będziecie musieli dobrać ich cechy charakterystyczne. Ile strun ma gitara basowa? Czym się różni pianino od fortepianu? Z czego składa się zestaw perkusyjny?

Instrumenty muzyczne nie mają przed wami tajemnic? Nawet jeśli nie, to nie musicie się obawiać, bo nasz quiz przeznaczony jest nie tylko dla osób dobrze zorientowanych w kwestii muzycznych. Czasami może wam pomóc intuicja, czasami dedukcja, ale wiedza o instrumentach muzycznych też nie zaszkodzi ;-) Zapraszamy do naszego quizu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE