W połowie maja na Piotrkowskiej odbędą się regaty!

i

Autor: ESKA INFO Łódź W połowie maja na Piotrkowskiej odbędą się regaty!

Regaty Ulicy Piotrkowskiej po latach wracają do Łodzi! Trwa kompletowanie drużyn - kto się może zgłosić? [AUDIO]

2016-05-10 10:37

Zamiast rzeki - ulica Piotrkowska. Do Łodzi, po długiej przerwie, wracają Akademickie Regaty Ulicy Piotrkowskiej. Trwa kompletowanie drużyn. SPRAWDŹ, kto się może zgłosić!

Regaty ulicy Piotrkowskiej po raz pierwszy zorganizowane zostały w Łodzi w 2003 roku. Inspiracją zawodów są studenckie regaty wioślarskie Oxford - Cambridge, odbywające się od ponad stu lat na Tamizie. Po długiej przerwie impreza wraca na Piotrkowską! W regatach biorą udział największe łódzkie uczelnie takie jak: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny, a od 2007 roku towarzyszyły im również uczelnie spoza Łodzi. Kto może wziąć udział w tegorocznych Akademickich Regatach Ulicy Piotrkowskiej? - Tak naprawdę każdy może wziąć udział w regatach. Marzy nam się, żeby radni ścigali się z urzędnikami, przedsiębiorcy z dziennikarzami, byli sportowcy z obecnymi sportowcami i tak dalej -  mówi Mariusz Sokołowicz, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej.

Zobacz też: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]

Regaty Ulicy Piotrkowskiej 2016 - trasa

Zamiast rzeki - ulica Piotrkowska. Do pokonania, w zależności od kategorii, będzie jeden z dwóch odcinków. - Bardziej profesjonalne ekipy składające się ze studentów startują na wysokości OFF Piotrkowska, płyną Piotrkowską do pl. Wolności i z powrotem, natomiast regaty amatorskie odbywać się będą na odcinku od pasażu Schillera do pasażu Rubinsteina - zapowiada Mariusz Sokołowicz.

Aby wziąć udział w tegorocznych regatach należy skontaktować się z Fundacją Ulicy Piotrkowskiej. Ekipa musi składać się z pięciu wioslarzy, jednego sternika oraz nimfy, która będzie zagrzewać swoich zawodników do walki.

W tym roku Akademickie Regaty Ulicą Piotrkowską stanowić będą część święta ulicy Piotrkowskiej. Nie zabraknie zatem różnego rodzaju atrakcji towarzyszących.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Nelli Krysztofowicz, posłuchajcie: