Remont torowiska na Telefonicznej. Zmiany w kursowaniu tramwaju linii 12 i utrudnienia na drodze

2016-03-06 12:28

Około miesiąca ma potrwać rozpoczynający się 8 marca remont odcinka torowiska na ul. Telefonicznej. Przez ten czas tramwaje linii 12 nie będą kursowały do pętli na Stokach. Będą też utrudnienia na drodze.

We wtorek 8 marca rozpocznie się naprawa torowiska na ul. Telefonicznej na odcinku od ul. Jesiennej do ul. Weselnej. Wykonawca zapowiada, że prace potrwają około miesiąca. Oznacza to, że tramwaje linii 12 nie będą kursowały do pętli Stoki, lecz zakończą trasę na pętli Telefoniczna. W tym czasie, autobusową komunikację zastępczą stanowić będzie linia Z12, kursująca z pętli Pieniny przy szpitalu im. WAM "Na Stokach" ulicami: Telefoniczną, Tamką, Pomorską, Krokusową, Pszczyńską, Janosika i Telefoniczną z powrotem do pętli Pieniny.

Zobacz też: W łódzkich tramwajach znów grasuje "fryzjer". Tym razem również... zagaduje. Jest jego opis!

Przesiadka na tramwaj

Przesiadka na tramwaj możliwa będzie przy pętli Telefoniczna lub na ul. Pomorskiej. Z tramwaju na linię Z12 będzie się można przesiąść na ul. Pomorskiej przy Konstytucyjnej. Autobus zatrzymywać się będzie na stałych przystankach autobusowych na tej trasie.
Trasy autobusów nocnych N4 i N7 nie zmienią się.

Na ul. Telefonicznej na remontowanym odcinku zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę centrum. Objazd poprowadzony zostanie ul. Jesienną, ul. Pszczyńską i ul. Janosika.