Ryś na ulicach Łodzi! Jest nagranie. Ważny apel do mieszkańców

i

Autor: muenzi1958/cc0/Pixabay.com Media społecznościowe obiegło wideo z rysiem przechadzającym się po ulicach Łodzi, zdj. ilustracyjne

Groźny drapieżnik zaniepokoił ludzi!

Dziki ryś na ulicach Łodzi! Jest nagranie. Ważny apel do mieszkańców

2023-11-09 11:18

Media społecznościowe obiegło wideo z rysiem przechadzającym się po ulicach Łodzi. Niektórzy mieszkańcy są zaniepokojeni, bo nie dość, że to dzikie zwierzę, to w dodatku drapieżne. Do sprawy postanowiło się odnieść Zoo Łódź, które uspokaja, że ryś jest oznakowany i śledzony przez przyrodników. Jak informuje placówka, to samiec, który wędruje w poszukiwaniu partnerki.

Ryś na ulicach Łodzi. Zoo apeluje do mieszkańców o spokój

Na ulicach Łodzi pojawił się ryś, ale jak wyjaśnia tamtejsze zoo, mieszkańcy nie powinni z tego powodu panikować. Placówka wyjaśniła w komunikacie, że to samiec, który wędruje aż z północy Polski, poszukując partnerki. Co więcej, drapieżnik jest oznakowany i dobrze znany przyrodnikom, którzy śledzą jego ruchy. Zoo Łódź prosi, by nie niepokoić zwierzęcia.

- Posłuchajcie nas dobrze! Ryś, który jest w Łodzi idzie aż z północy Polski, jest oznakowany, śledzony przez przyrodników. Nie zbliżajcie się, dajcie mu spokój - Prawdopodobnie kieruje się w góry żeby znaleźć sobie partnerkę! - czytamy w komunikacie na profilu facebookowym placówki.

Najpierw wyremontowali przystanki, teraz je psują by posadzić zieleń. Absurd na ul. Grochowskiej
Nasi Partnerzy polecają