Sieradz. 11-letni Kuba bohaterem. Gdyby nie on, 4-latek mógł zginąć

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Sieradz. 11-letni Kuba bohaterem. Gdyby nie on, 4-latek mógłby zginąć

2021-10-13 8:14

11-letni Kuba z Sieradza od kilku dni jest bohaterem! Jego reakcja i działanie policjantów uratowały życie 4-letniego dziecka. Niczego nieświadomy chłopiec został odwiedzony w szkole przez komendanta policji oraz prezydenta miasta, którzy pogratulowali mu obywatelskiej postawy.

Wizyta na lekcji niecodziennych gości była dla 11-letniego Kuby oraz jego koleżanek i kolegów klasy wielkim zaskoczeniem. Szkołę Podstawową Nr 1 w Sieradzu, którego uczniem jest młody bohater, odwiedził Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, aby osobiście pogratulować i podziękować chłopcu za pomoc w uratowaniu życia 4-letniego dziecka. Gdyby nie czujność i właściwa reakcja Jakuba oraz szybkie działanie policjantów, mogło dojść do tragedii. Podkreślano jego niezwykłą dojrzałość i rozsądek mimo tak młodego wieku, a jego postawę stawiano jako wzór do naśladowania.

CZYTAJ TEŻ: Łódzkie. 4-latek na parapecie w otwartym oknie. Tu liczył się czas! Brawo dla 11-latka

"Jesteśmy dumni z Twojej postawy i z tego, że mamy takiego bohatera, jeszcze małego wzrostem, ale wielkiego charakterem" - podkreślał insp. Cezary Adamczyk. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu oraz Prezydenta Miasta Sieradza Jakub otrzymał listy gratulacyjne i upominki.

Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.

11-latek otrzymał również podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina. Niespodzianką dla Jakuba oraz całej klasy było zaproszenie na wycieczkę do sieradzkiej komendy, aby z bliska mogli poznać pracę policjanta.

Nasi Partnerzy polecają