Skalmierz: Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Ucierpiało kilka rodzin!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Skalmierz: Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Ucierpiało kilka rodzin!

Potężna eksplozja

Skalmierz: Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Ucierpiało kilka rodzin!

2022-10-24 6:33

Potężna eksplozja wstrząsnęła okolicą w niedzielny (23.10) wieczór. W Skalmierzu wybuch butli z gazem lub kotła dosłownie zburzył pół budynku mieszkalnego. To był dom dla kilku rodzin! Mieszkańcy stracili dach nad głową. Spod gruzów wydobyto jedną osobę – mężczyznę w wieku około 60 lat. Poszkodowany trafił do szpitala.

Potężny wybuch zniszczył budynek mieszkalny w Skalmierzu (pow. sieradzki) w Łódzkiem. Najpewniej doszło tam do eksplozji gazu – butli lub kotła. Dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia ma wyjaśnić prokuratura. Spod gruzów wydobyto ok. 60-letniego mężczyznę – podaje straż pożarna.

Wybuch w Łódzkiem. Eksplozja w domu w Skalmierzu

Do wybuchu w Skalmierzu doszło w niedzielny wieczór, około godz. 18.20. Na miejsce skierowano potężne siły straży pożarnej z całej okolicy, wezwano też specjalną grupę poszukiwawczą z psem z Łodzi. Spod gruzów budynku mieszkalnego wydobyto mężczyznę, który trafił do szpitala.

Potężna eksplozja sprawiła, że jedna ze ścian i strop budynku rozpadły się na kawałki – połowa domu runęła i zamienił się w kupę gruzu. Do wybuchu doszło w jednym z mieszkań znajdujących się w budynku. To był dom dla kilku rodzin – ok. 10 osób. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Trafili do mieszkań zastępczych.

Na miejsce tragedii skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej: OSP i PSP. Ich działania na miejscu wybuchu, w tym dokładne przeszukiwanie gruzowiska, trwały wiele godzin. Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Kolejna tragedia w Łódzkiem. Dwie ofiary w Zduńskiej Woli

To kolejne dramatyczne zdarzenie, jakie miało miejsce w weekend w Łódzkiem. W niedzielę w Zduńskiej Woli, w piwnicy domu jednorodzinnego, znaleziono ciała dwóch osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zmarły w wyniku zaczadzenia. Zabójczy tlenek węgla najpewniej wydobywał się z nieszczelnego pieca. Okoliczności tej tragedii także ma wyjaśnić trwające śledztwo.

Sonda
Czy znasz lub znałeś kogoś, kto ucierpiał w wybuchu gazu?
Tarnów: w domu przy ul. sw. Marcina znaleziono ciała 4 osób. To rodzina, kobieta 41l. Mężczyzna 43, oraz dzieci 3 lata i 6 lat

Jarosław Kaczyński mówi, by palić wszystkim poza oponami. W ten sposób COFA POLSKĘ o lata?

Włącz podcast i posłuchaj, co grozi nam tej zimy!

Listen to "J.Kaczyński: "Palcie wszystkim". Polski Alarm Smogowy: "Cofamy się o kilka lat"" on Spreaker.