Spędzasz weekend 18, 19 i 20 listopada w Łodzi? Sprawdź, co się dzieje!

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Co się dzieje w mieście?

Spędzasz weekend 18, 19 i 20 listopada w Łodzi? Sprawdź, co się dzieje!

2022-11-18 15:58

Spędzacie weekend 18, 19 i 20 listopada w Łodzi? Oto kilka wydarzeń, które mogą Was zainteresować. Sprawdź, co się dzieje w Łodzi!

W tym artykule prezentujemy Wam listę ciekawych wydarzeń odbywających się w ten weekend w naszym mieście. Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie 18, 19 i 20 listopada w Łodzi, to być może zainteresują Was poniższe propozycje. Wśród nich m.in.: imprezy, spektakle, wystawy czy koncerty. Zachęcamy Was do komentowania. Jeśli wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, o którym nie napiliśmy, zostawcie nam informację w komentarzu poniżej.

Łódź Disco Fest 2022

W weekend w Atlas Arenie (al. Bandurskiego 7) szykuje się prawdziwe święto muzyki disco i disco polo!Już w sobotę, 19 listopada, na scenie wystąpią najwięksi artyści tego gatunku, a wśród nich okrzyknięci królem i królową: Zenon Martyniuk i Shazza. Nie zabraknie również innych gwiazd, wystąpią m.in. Classic, Piękni i Młodzi, Power Play, Czadoman, Mig, Jorrgus, Masters, After Party, Extazy, Quest czy Szpilki.

Ceny biletów na koncert zaczynają się od 69 zł. W sprzedaży znajdują się także ekskluzywne bilety na trybunie VIP, gdzie oprócz posiłków i napoi goście będą mogli bawić się z DJ-em. Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie drogą internetową za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

Do Atlas Areny można się dostać bramami nr 1, 3, 12, 14, 16, 25. Start koncertu o godz. 18:00.

Ogólnopolski przegląd młodych zespołów punk-rockowych

Moskwa, Supergrupa’81, Kosa Śmierci i Okupacja’81 – te punkowe zespoły wystąpią na scenie w najbliższą sobotę, 19 listopada.Miejska Strefa Kultury przywraca stary dobry punk i rock do łask. W sobotę (19 listopada) o godz. 16:00 w filii Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej (ul. Żubardzka 3) rozpocznie się, organizowany od lat 80., ogólnopolski przegląd młodych zespołów punk-rockowych. Na scenie spotkają się zarówno początkujący muzycy, jak i legendy łódzkiej muzyki punk. Start o godz. 16:00. Koncert finałowy o godz. 18:30. Bilety kosztują 30 zł.

Ekoniedziela w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (ul. Zachodnia 54/56) zaprasza w niedzielę, 20 listopada, na dzień wypełniony warsztatami i spotkaniami na temat ekologicznego i ekonomicznego podejścia do życia.Jak oszczędzać? Jak zmienić nawyki zakupowe? Czy wszystkie produkty eko są ekologiczne? Jak moda wpływa na zanieczyszczanie środowiska? Warto poznać opinie specjalistów!O godz. 11:00 rozpocznie się spotkanie poświęcone „greenwashingowi” i rozpoznawaniu prawdziwych ekoproduktów. O godz. 12:00 będzie można posłuchać wykładu o etycznej modzie. Warsztaty z tworzenia detergentów do prania domowymi sposobami rozpoczną się o godz. 13:00, a zajęcia, na których będzie można nauczyć się projektowania i wyrobu niepowtarzalnej, autorskiej biżuterii, zaplanowane są na godz. 14:00.Wstęp na ekoniedzielę jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: sekretariat@aoia.pl lub tel. 503 496 056.

Koncert muzyki barokowej w Muzeum Miasta

„Barokowe Miraże” to cykl czterech koncertów, poświęconych muzyce dawnej w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Barokowej Altberg Ensemble, które odbywają się w Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 17). Najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę, 20 listopada, o godz. 16:30. Muzycy Altberg Ensemble grają na instrumentach historycznych lub ich wiernych kopiach. Tym razem będzie można posłuchać skrzypaczek barokowych – Joanny Gręziak i Małgorzaty Góraj. Wstęp kosztuje 12 i 18 zł.

Pokaz filmu „Sanatorium pod klepsydrą”

W sobotę, 19 listopada, o godz. 15:00 Kino Kinematograf (pl. Zwycięstwa 1) zaprezentuje „Sanatorium pod klepsydrą” z 1973 r. w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa.Film, będący poetycką i luźną adaptacją zbioru opowiadań Schulza, ze zdjęciami Witolda Sobocińskiego, przypomni o rocznicy śmierci tego wyjątkowego pisarza. Dodatkowo, przed seansem z odnowionej cyfrowo kopii Paweł Hapka z Działu Edukacji i Kultury Filmowej Muzeum Kinematografii przybliży sylwetki Brunona Schulza i Wojciecha Jerzego Hasa oraz przedstawi kulisy powstawania filmu, którego entuzjastyczny odbiór w Cannes paradoksalnie zahamował na 9 lat karierę reżysera. Bilety są dostępne online lub w kasie Muzeum Kinematografii. Kosztują 10 i 15 zł.

Szekspir na wesoło – Teatr Komedii Impro w OFF Piotrkowska

Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na kolejną premierę „Będzie albo nie będzie, czyli nienapisane dzieła Szekspira”!

Spektakl zostanie stworzony pod dyktando i na życzenie widzów, a aktorzy – skoro to Szekspir – improwizować będą… wierszem. Publiczność będzie też wpływać na fabułę przedstawienia – każdy otrzyma piłeczkę, której kolor przesądzi o tym, co za chwilę stanie się na scenie.Premierowe spektakle zostaną wystawione dwukrotnie – w piątek, 18 listopada, i w sobotę, 19 listopada, za każdym razem o godz. 20:00 w siedzibie łódzkiego Teatru Komedii Impro przy ul. Piotrkowskiej 138/140 (OFF Piotrkowska). Bilety kosztują 80 zł.

Gnuśne lata 80. – wystawa fotograficzno-filmowa

Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę prac najsłynniejszego współczesnego łódzkiego artysty multimedialnego, którego prace są prezentowane w muzeach i galeriach na całym świecie.Józef Robakowski jest historykiem sztuki, autorem filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych, a także inicjatorem spektakularnych akcji artystycznych.Wystawa „Obrazy i dźwięki. Gnuśne lata 80.” jest retrospektywnym, fotograficzno-filmowym wglądem w działania bliskie życiu artysty w okresie stanu wojennego. Jest także dokumentem o Polsce przełomowych momentów dekady, tworzonym z perspektywy aktywnego artysty żyjącego w Łodzi.

Wystawę można oglądać do 15 stycznia w Galerii Re:Medium (Piotrkowska 113).

Łodzianki (nie)znane

Łódzki Szlak Kobiet zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Łodzianki (nie)znane”. Tym razem uczestnicy poznają historię Marii Eiger-Kamińskiej.Postać Marii Eiger-Kamińskiej, działaczki komunistycznej, łączy w sobie ważne w historii Łodzi wątki. Maria Eiger wywodziła się z rodzin zamożnych przemysłowców: Eigerów oraz Silbersteinów, ale wybrała drogę komunizmu i rewolucji. W dwudziestoleciu międzywojennym droga ta zaprowadziła ją za kraty więzienia, a po II wojnie światowej – ku władzy i wysokim stanowiskom w aparacie państwowym. O życiorysie Marii Eiger-Kamińskiej, a także o ludziach, którzy ją otaczali, i zdarzeniach, które ją ukształtowały, opowie w Muzeum Miasta Łodzi Ewa Kamińska-Bużałek z Łódzkiego Szlaku Kobiet.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 listopada, o godz. 17:30. Wstęp: 5 i 7 zł.

Sonda
Lubisz imprezować?
Pierwszy śnieg w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają