Strażacy oddali hołd zmarłemu koledze ze Skierniewic. Dla Janka...

i

Autor: archiwum rodzinne / Grzegorz Kluczyński Strażacy oddali hołd zmarłemu koledze ze Skierniewic. "Dla Janka..."

Zawyły syreny

Strażacy oddali hołd zmarłemu koledze ze Skierniewic. "Dla Janka..."

2022-10-02 10:01

Nie tylko w Skierniewicach, gdzie pełnił służbę, ale w całym kraju można było usłyszeć dźwięk syren strażackich. W ten sposób strażacy uczcili pamięć swojego zmarłego kolegi, który zmarł po akcji w Michowicach (woj. łódzkie). W sobotę, 1 października, o godz. 18:00 w jednostkach straży pożarnej w całej Polsce uruchomiono sygnały świetlne i dźwiękowe.

Strażak Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach zasłabł podczas działań gaśniczych, które były prowadzone w Michowicach w gminie Głuchów. Niestety, mimo udzielonej natychmiast pomocy, nie udało się go uratować. Strażak zmarł. Mężczyzna miał zaledwie 42 lata.

"Zawsze uśmiechnięty, a także gotowy do pomocy. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem nabytym w trakcie wieloletniej służby. Podczas wspólnych ćwiczeń przekazywał nam ogrom wiedzy, która zostanie z nami na zawsze" - wspominają swojego kolegę strażacy ze Skierniewic.

Strażacy OSP i PSP postanowili uczcić pamięć zmarłego kolegi. W sobotę, 1 października, o godz. 18:00 w jednostkach straży pożarnej w całej Polsce rozległ się sygnał syren. W geście hołdu dla zmarłego strażaka, uruchomione zostały sygnały świetlne i dźwiękowe.

"Dziś o 18:00 kolejny raz przed garaże wyjechały samochody we wszystkich polskich jednostkach - dla Janka ze skierniewickiej JRG PSP. I dla niego zatrzepoczą sztandary, pomaszeruje kompania honorowa i zagra trąbka..." - tak żegnano zmarłego strażaka.

Głębokie wyrazy żalu i współczucia dla bliskich zmarłego, złożył w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygardier Andrzej Bartkowiak.

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:
Strażacy i policjanci interweniowali na Pradze-Południe
Nasi Partnerzy polecają