Strażak

i

Autor: Shutterstock, archiwum prywatne Strażak

Żałoba w straży pożarnej

Nie żyje strażak Jan z PSP Skierniewice. Zasłabł podczas akcji. Strażacy w żałobie

2022-10-01 11:24

Bardzo smutną informację przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Nie żyje strażak PSP Skierniewice, który zasłabł podczas akcji w Michowicach (woj. łódzkie). W sobotę (1 października), o godz. 18.00 strażacy włączą sygnały świetlne i dźwiękowe, by oddać hołd zmarłemu koledze.

Niezwykle smutną wiadomość przekazał w sobotę, 1 października Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Nie żyje strażak PSP Skierniewice. Mężczyzna zasłabł podczas prowadzonej akcji. - Z ogromnym smutkiem przyjąłem kolejną wiadomość o śmierci strażaka. Asp. sztab. Jan Biernat z KM PSP w Skierniewicach zasłabł podczas działań ratunkowo- gaśniczych. Niestety jego życia nie udało się uratować. W imieniu całej społeczności strażackiej składam rodzinie wyrazy współczucia - czytamy w komunikacie na Twitterze.

Nie żyje strażak PSP Skierniewice. Strażacy oddadzą mu hołd

Jak podaje Komenda Główna PSP, strażak Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach zasłabł podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów, woj. łódzkie). Mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować. - Wysiłki lekarza i ratowników nie przyniosły efektu - przekazują strażacy. Strażak zmarł w wieku 42 lat, pełniąc służbę jako zastępca dowódcy zmiany.

Jak informuje Andrzej Bartkowiak strażacy OSP oraz PSP w sobotę o 18.00 włączą sygnały świetlne i dźwiękowe, my oddać hołd zmarłemu. - Bracia strażacy! O 18.00 włączmy w jednostkach PSP i OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania. Cześć Jego pamięci! - napisał na Twitterze.

Pogrzeb Franciszka Pieczki
Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Nasi Partnerzy polecają