Strażak

i

Autor: Shutterstock, archiwum prywatne Strażak

Żałoba w straży pożarnej

Nie żyje strażak Jan z PSP Skierniewice. Zasłabł podczas akcji. Strażacy w żałobie

2022-10-01 11:24

Bardzo smutną informację przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Nie żyje strażak PSP Skierniewice, który zasłabł podczas akcji w Michowicach (woj. łódzkie). W sobotę (1 października), o godz. 18.00 strażacy włączą sygnały świetlne i dźwiękowe, by oddać hołd zmarłemu koledze.

Niezwykle smutną wiadomość przekazał w sobotę, 1 października Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Nie żyje strażak PSP Skierniewice. Mężczyzna zasłabł podczas prowadzonej akcji. - Z ogromnym smutkiem przyjąłem kolejną wiadomość o śmierci strażaka. Asp. sztab. Jan Biernat z KM PSP w Skierniewicach zasłabł podczas działań ratunkowo- gaśniczych. Niestety jego życia nie udało się uratować. W imieniu całej społeczności strażackiej składam rodzinie wyrazy współczucia - czytamy w komunikacie na Twitterze.

Nie żyje strażak PSP Skierniewice. Strażacy oddadzą mu hołd

Jak podaje Komenda Główna PSP, strażak Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach zasłabł podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów, woj. łódzkie). Mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować. - Wysiłki lekarza i ratowników nie przyniosły efektu - przekazują strażacy. Strażak zmarł w wieku 42 lat, pełniąc służbę jako zastępca dowódcy zmiany.

Jak informuje Andrzej Bartkowiak strażacy OSP oraz PSP w sobotę o 18.00 włączą sygnały świetlne i dźwiękowe, my oddać hołd zmarłemu. - Bracia strażacy! O 18.00 włączmy w jednostkach PSP i OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania. Cześć Jego pamięci! - napisał na Twitterze.

Pogrzeb Franciszka Pieczki
Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają