Ogień otworzył strażnik więzienny

Strzelanina w zakładzie karnym. Zginęło trzech policjantów. Nie sposób zapomnieć o tragedii [ZDJĘCIA]

2024-04-05 23:05

Minęła 17. rocznica śmierci trzech policjantów, którzy zginęli w strzelaninie w Zakładzie Karnym w Sieradzu. 26 marca 2007 r. Aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza pojechali do placówki po aresztanta, ale ogień w ich kierunku otworzył strażnik więzienny Damian C. Został za to skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

Sieradz. Rocznica strzelaniny w zakładzie karnym. Trzech policjantów zginęło

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi i z komendy powiatowej w Pabianicach uczcili pamięć kolegów w 17. rocznicę strzelaniny w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza zginęli 26 marca 2007 r. Cała trójka pojechała do placówki po aresztanta, którego miała następnie konwojować. Zanim wyjechali poza mury obiektu, zostali ostrzelani z karabinka AK przez strażnika więziennego Damiana C. 28-letni wówczas zamachowiec zabił na miejscu dwóch policjantów, a trzeci zmarł w wyniku obrażeń w szpitalu. Ciężko ranny został również aresztant, którego udało się ostatecznie uratować. Sprawca został za to skazany na dożywocie.

Dalsza część tekstu poniżej.

Strzelanina w Żyrardowie. Nie żyje 42-letni mężczyzna

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Mariusz Krzystyniak na Starym Cmentarzu w Łodzi złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski  w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy - uczcił pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie złożył kwiaty, zapalił znicz i oddał hołd zmarłemu. Cześć ich pamięci! - czytamy w komunikacie mundurowych z Łódzkiego opublikowanego w rocznicę strzelaniny.