Studenci łódzkiej ASP projekty artystyczne zrealizują we współpracy z siecią dyskontów już po raz trzeci

i

Autor: pixabay.com /CC0, jarmoluk Studenci łódzkiej ASP projekty artystyczne zrealizują we współpracy z siecią dyskontów już po raz trzeci

Studenci łódzkiej ASP projektują ubrania dla sieci dyskontów. To wcale nie jest obciach [AUDIO]

2016-05-24 14:33

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zaprojektowali odzież dla kobiet, która trafi na sklepowe półki jednej z sieci dyskontów. To zderzenie sztuki z użytecznością jest dla młodych artystów nie lada doświadczeniem.

Studenci łódzkiej ASP projekty artystyczne zrealizują we współpracy z siecią dyskontów już po raz trzeci. Czy projektowanie dla Biedronki nie jest dla młodych artystów obciachem? Wręcz przeciwnie! W ten sposób młodzi ludzie mają szansę m.in. poznać potrzeby rynku. - Dowiedzieć się, czego oczekuje klient - to jest ta najtrudniejsza sfera, szczególnie w tak trudnej materii, jaką jest sztuka. Często oczekiwania są zupełnie inne i rzeczywistość prowadzi w innym kierunku, stąd nasz pomysł, żeby takie projekty wprowadzać - mówi przedstawicielka Jeronimo Martins Aneta Jaworska- Rutkowska.

Jak przyznają sami studenci, tworzenie sztuki nie tylko dla sztuki ma swoje zalety. Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Czy ubrania zaprojektowane przez studentów łódzkiej ASP wzbudzą pożądanie takie, jak w przypadku torebek czy też gumowych klapek znanych marek? O tym, czy będą się po nie ustawiały kolejki przekonamy się w grudniu tego roku.

Nasi Partnerzy polecają