W Łodzi uruchomiono elektroniczny system sterowania ruchem

i

Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl W Łodzi uruchomiono elektroniczny system sterowania ruchem

Systemowi sterowania ruchem w Łodzi brakuje jeszcze trochę do ideału [AUDIO]. Wykonawca dostał karę za opóźnienia

2016-04-27 18:07

Powstał w ramach budowy trasy W-Z. Miał ułatwić podróżowanie po Łodzi kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej - nadal jednak szwankuje. A mowa o systemie sterowania ruchem za 80 milionów złotych.

System został wprowadzony, by dać priorytet komunikacji miejskiej i... zieloną falę dla samochodów - aby rozładować korki. Tymczasem często na światłach stoją i tramwaje, i samochody, i piesi. - Ten system działa jeszcze tak, że pozostawia wiele do życzenia. To jest ciężki system, który należy dostroić - mówi wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Katarzyna Mikołajec. - Śladem innych miast wiemy, że trzeba go dostroić. Wiemy, że to nie odbyło się w miesiąc czy trzy, tylko trwało dość długo - dodaje.

Zobacz też: Wschodnia obwodnica Łodzi prawie gotowa [WIDEO]. ZOBACZ filmik!

Jak zapowiada Katarzyna Mikołajec, kiedy autostrada A1 zostanie dopuszczona do ruchu łódzki system sterowania znowu będzie dostosowywany do natężenia ruchu w mieście.

System sterowania ruchem w Łodzi obejmuje 285 skrzyżowań - do tej pory podłączono do niego 240. Póki co, miasto nałożyło na wykonawcę systemu kary za opóźnienia - już ponad milion złotych. Czy dzięki nim zacznie działać jak należy?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany