Szczepionka na koronawirusa. W Łódzkiem szczepienia idą pełną parą

i

Autor: Łódzki Urząd Wojewódzki

Szczepionka na koronawirusa. W Łódzkiem szczepienia idą pełną parą

2020-12-29 8:00

Pierwsze szczepienia na COVID-19 przyjęły osoby z tzw. grupy "zero", czyli personel ochrony zdrowia. W niedzielę (27 grudnia) i poniedziałek (28 grudnia) w województwie łódzkim zaszczepiło się 900 medyków. Do końca roku zaszczepionych ma być blisko 4 tysiące osób z tej grupy.

W niedzielę (27 grudnia) w dziewięciu placówkach w województwie łódzkim, w tym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi, rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa. W pierwszej kolejności szczepiony jest personel ochrony zdrowia - oprócz lekarzy i pielęgniarek, szczepieni są również inni pracownicy szpitali.

- Celem szczepień tej grupy jest zapewnienie bezpieczeństwa lekarzom w szpitalach, abyśmy mogli powoli przywracać normalne działanie służby zdrowia. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne dla wszystkich - podkreśla wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

ZOBACZ TEŻ: Szczepionka na koronawirusa. Wiemy, gdzie będzie można się zaszczepić w Łodzi. Oto poradnie ze wstępną kwalifikacją NFZ

W niedzielę i poniedziałek w województwie łódzkim zaszczepiło się 900 medyków. Do końca roku zaszczepionych ma być blisko 4 tysiące osób z grupy "zero".

Trwają już również przygotowania do szczepienia kolejnych grup. Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już 15 stycznia 2021 r.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Zobacz pierwsze szczepienie przeciw COVID19 w Małopolsce