W Łodzi lekarze udzielają porad przez... whatsappa!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. brunamereu

W Łodzi lekarze udzielają porad przez... whatsappa!

2020-12-26 8:00

Teleporady dla pacjentów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Również przez whatsappa. Gdzie? W Miejskim Centrum Medycznym im. Rydygiera.

Przypomnijmy, że poradnie realizujące podstawową opiekę zdrowotną, czyli posiadające lekarzy pierwszego kontaktu oraz pediatrów pracują w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00. Po tych godzinach pacjent musi zgłosić się do nocnej pomocy medycznej. Podobnie jest w weekendy.

Miejskie Centrum Medyczne im. dr K. Rydygiera uruchomiło teleporady dla swoich pacjentów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - czyli również w weekendy i święta.

- Dla pacjentów, którzy należą do jednej z naszych poradni: przy ul. Próchnika 11, Piotrkowskiej 113 czy Pomorskiej 59 uruchomiliśmy teleporady również wieczorami oraz w nocy w dni powszednie i weekendy. Pod numerem telefonu 576 060 608 dyżurują zarówno lekarze pierwszego kontaktu, jak i pediatrzy. Konsultacja dotyczy przede wszystkim teleporad. Jednak jeśli potrzebne jest badanie lekarskie - wtedy nasi medycy dojeżdżają do pacjenta, do domu. Szczególnie mając zaś na względzie naszych pacjentów - studentów, ponieważ ta grupa leczy się chociażby w poradni przy ul. Pomorskiej, uruchomiliśmy również możliwość skorzystania z wizyty przez whatsappa oraz przez barcode - mówi Marta Nowak, prezes Centrum Medycznego im. dr K. Rydygiera.

TUTAJ znajdziecie link do kontaktu przez whatsapp<<

CM im. dr K. Rydygiera opiekuje się dziś około 12 tysiącami pacjentów w ramach POZ. Zapisać może się jeszcze kolejne 8 tysięcy.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj

Pielęgniarka o świętach na oddziale covidowym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany