Szokujące sceny w ZGIERZU. Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej. Co mu grozi? [FILM]

Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej
Autor: Dariusz Kucharski

Ogromny jak tur Maciej M. ze Zgierza wparował do mieszkania cherlawego Rafała F. i jego żony Emilii, po czym zaczął okładać domowników pięściami. Właściciel lokum chwycił za nóż i zadał napastnikowi siedem ciosów nożem. - On był w takiej furii, że by nas pozabijał. Musiałem chronić nasze życie – mówi. Prokuratura uznała jednak, że nie była to obrona konieczna i postawiła go przed sądem. Co mu grozi?

Maciej M. - 110 kilogramów wagi, wysoki krępej budowy ciała. Jak sam mówi, jego sylwetka to zasługa codziennych treningów na siłowni. Przed tymi feralnymi wydarzeniami był już karany za pobicie i groźby karalne.

Rafał F. to jego całkowite przeciwieństwo. Drobny, niski, bardzo szczupły. Przy wzroście 168 centymetrów waży zaledwie 60 kilogramów.

Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej?

W wielkanocną niedzielę 2020 roku ten pierwszy wtargnął do mieszkania drugiego z mężczyzn żeby wyjaśnić nieporozumienia, do których doszło w trakcie rozmowy telefonicznej między nimi. Doszło do szarpaniny, w ruch poszły pięści. Dalej ich zeznania mocno się różnią.

- On wpadł do naszego mieszkania w strasznym amoku – mówi Rafał F.. - Zaczął mnie bić, uderzył moją żonę, która straciła przytomność. Potem zaczął po niej skakać. My byśmy tego nie przeżyli, dlatego złapałem za ten nóż – dodaje.

Maciej M. twierdzi z kolei, że wprawdzie szarpał się z właścicielem mieszkania i odepchnął jego żonę, ale po niej nie skakał. - Wyszedłem stamtąd, po chwili jednak postanowiłem wrócić, żeby załagodzić sprawę. Byłem już karany, nie chciałem mieć więcej problemów. Wszedłem do mieszkania i potem już nic nie pamiętam. Obudziłem się w szpitalu – utrzymuje.

Co ciekawe, prokuratura nie uznała, żeby najście Macieja M. na mieszkanie małżeństwa F. było przestępstwem. Zdecydowała za to, że Rafał F. przekroczył granice obrony koniecznej i oskarżyła go o zabójstwo. Grozi mu nawet dożywocie. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE