Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej

i

Autor: Dariusz Kucharski

Szokujące sceny w ZGIERZU. Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej. Co mu grozi? [FILM]

2021-04-28 12:17

Ogromny jak tur Maciej M. ze Zgierza wparował do mieszkania cherlawego Rafała F. i jego żony Emilii, po czym zaczął okładać domowników pięściami. Właściciel lokum chwycił za nóż i zadał napastnikowi siedem ciosów nożem. - On był w takiej furii, że by nas pozabijał. Musiałem chronić nasze życie – mówi. Prokuratura uznała jednak, że nie była to obrona konieczna i postawiła go przed sądem. Co mu grozi?

Maciej M. - 110 kilogramów wagi, wysoki krępej budowy ciała. Jak sam mówi, jego sylwetka to zasługa codziennych treningów na siłowni. Przed tymi feralnymi wydarzeniami był już karany za pobicie i groźby karalne.

Rafał F. to jego całkowite przeciwieństwo. Drobny, niski, bardzo szczupły. Przy wzroście 168 centymetrów waży zaledwie 60 kilogramów.

Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej?

W wielkanocną niedzielę 2020 roku ten pierwszy wtargnął do mieszkania drugiego z mężczyzn żeby wyjaśnić nieporozumienia, do których doszło w trakcie rozmowy telefonicznej między nimi. Doszło do szarpaniny, w ruch poszły pięści. Dalej ich zeznania mocno się różnią.

- On wpadł do naszego mieszkania w strasznym amoku – mówi Rafał F.. - Zaczął mnie bić, uderzył moją żonę, która straciła przytomność. Potem zaczął po niej skakać. My byśmy tego nie przeżyli, dlatego złapałem za ten nóż – dodaje.

Maciej M. twierdzi z kolei, że wprawdzie szarpał się z właścicielem mieszkania i odepchnął jego żonę, ale po niej nie skakał. - Wyszedłem stamtąd, po chwili jednak postanowiłem wrócić, żeby załagodzić sprawę. Byłem już karany, nie chciałem mieć więcej problemów. Wszedłem do mieszkania i potem już nic nie pamiętam. Obudziłem się w szpitalu – utrzymuje.

Co ciekawe, prokuratura nie uznała, żeby najście Macieja M. na mieszkanie małżeństwa F. było przestępstwem. Zdecydowała za to, że Rafał F. przekroczył granice obrony koniecznej i oskarżyła go o zabójstwo. Grozi mu nawet dożywocie. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Nasi Partnerzy polecają