Tak będą wyglądały ulice Knychalskiego i Składowa przy dworcu Fabrycznym [WIZUALIZACJE]

2016-02-25 15:21

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulic Knychalskiego i Składowej przy dworcu Fabrycznym w Łodzi. Na obu ruch będzie uspokojony, przybędzie też zieleni i ławek - ZOBACZCIE sami!

To kolejne drogi w Nowym Centrum Łodzi i sąsiedztwie nowego dworca Łódź Fabryczna, które zostaną przebudowane. Na obu ulicach ruch będzie uspokojony, przybędzie zieleni i ławek. Ulica Knychalskiego stanowić będzie dojście do dworca od strony pl. Dąbrowskiego. Środkiem poprowadzony zostanie pasaż z zielenią i ławkami, po obu stronach zaprojektowano jezdnie. Przecinająca się z ul. Knychalskiego ul. Składowa w dotychczasowym śladzie między ul. POW a ul. Narutowicza także będzie drogą z uspokojonym ruchem. Powstaną tam szykany, wyniesione skrzyżowanie, pojawią się nowe nasadzenia i meble miejskie.

Zobacz też: Wiadukt na Przybyszewskiego do wyburzenia [AUDIO]. Już teraz utrudnienia

Na obu ulicach przewidziano przebudowę infrastruktury podziemnej, nowe konstrukcje dróg, nowe nawierzchnie i nowe oświetlenie. Obie budowy zakończą się w przyszłym roku, a poszczególne prace prowadzone będą w koordynacji z licznymi budowami realizowanymi w sąsiedztwie.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na ich przebudowę.

Nasi Partnerzy polecają