Tragiczna śmierć Mariana Lorenczaka. Wieloletni nauczyciel i samorządowiec zginął w pożarze

i

Autor: MilanCRE/cc0/Pixabay.com Marian Lorenczak, nauczyciel, radny i samorządowiec z Pabianic, nie żyje. Mężczyzna zginął w pożarze, do którego doszło 9 listopada, zdj. ilustracyjne

Przykre wieści

Tragiczna śmierć Mariana Lorenczaka. Wieloletni nauczyciel i samorządowiec zginął w pożarze

2023-11-13 15:34

Marian Lorenczak, nauczyciel, radny i samorządowiec z Pabianic, nie żyje. Mężczyzna zginął w pożarze, do którego doszło 9 listopada. Gdy do jego lokum dostali się strażacy, było za późno na pomoc 78-latkowi. Marian Lorenczak był m.in. wieloletnim nauczycielem I LO w Pabinicach, a później naczelnikiem Wydziału Oświaty i Wychowania w miejscowym starostwie.

Pabianice. Nauczyciel i samorządowiec zginął w pożarze. Marian Lorenczak miał 78 lat

Marian Lorenczak, niezwykle zasłużony dla miasta mieszkaniec Pabianic, nie żyje - informuje nowezyciepabianic.pl. 78-latek zginął w pożarze mieszkania, do którego doszło w czwartek, 9 listopada. Po dotarciu na miejsce strażaków, mężczyzna leżał nieprzytomny na podłodze w kuchni i był jeszcze reanimowany po wyniesieniu na zewnątrz, ale bezskutecznie. Marian Lorenczak był wieloletnim nauczycielem w szkołach w Łasku, w Zduńskiej Woli i w I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach, gdzie pracował w latach 1979-2000. Od 1996 pełnił również funkcję wicedyrektora ostatniej placówki. W latach 2001-2014 był natomiast naczelnikiem Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pabianicach. W latach 2006-2010 łączył te obowiązki z mandatem radnego miejskiego. To nie wszystko, bo mieszkaniec Pabianic był również instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i przewodniczącym zarządu powiatowego PTTK, a także członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak informuje nowezyciepabianic.pl, wielką pasją Mariana Lorenczaka była ponadto fotografia.

Tym autem jeździła Królowa Elżbieta II. Został wystawiony na sprzedaż!
Nasi Partnerzy polecają