Stajnia jednorożców czy latawiec - z czym kojarzy się Wam witrażowy dach?

i

Autor: Emilia Białecka Stajnia jednorożców czy latawiec - z czym kojarzy się Wam witrażowy dach?

Trasa W-Z w Łodzi: Witrażowy dach przystanku Piłsudskiego/Kościuszki - podoba się wam? [DYSKUSJA]

2015-06-03 15:49

"Stajnia jednorożców" czy też "latawiec" - to tylko niektóre z określeń witrażowego dachu przystanku trasy W-Z budowanego na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Kościuszki. Jeszcze nie został ukończony, a już wzbudza emocje.

Jednym się podoba, inni z niego drwią. Witrażowy dach przystanku trasy W-Z w Centrum, który powstaje na skrzyżowaniu Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Alei Kościuszki budzi wśród łodzian emocje. Jeszcze nie został ukończony, a już został okrzyknięty "stajnią jednorożców", czy też "latawcem".

Witrażowy dach na NIE:

Wśród najczęściej pojawiających się na forach internetowych argumentów pojawiają się opinie, że witrażowy dach nie pasuje do architektury i klimatu Łodzi: "Według mnie ta stajnia jednorożców będzie dziwnie wyglądać na tle socrealistycznego Centralu" - pisze Łukasz.

Tego samego określenia używa też Adam: "Wokół szare, brudne kamienice z odpadającym tynkiem, a tu bum! Wielka kolorowa wiata! Stajnia jednorożców! Trochę przesadzili z tym rozmachem, kiczowato to wygląda, mogli coś bardziej stonowanego dać."

Katarzyna natomiast załamuje ręce i szuka "winnego": "Czy nikt nie widzi, że to nie pasuje do tego miejsca? Do Piotrkowskiej, starych kamienic itp.? A tu nagle "latawiec", który miał być ze szkła a jest z folii. Ludzie, gdzie jest Architekt tego miasta?"

Witrażowy dach na TAK:

"Jest dobrze! To miejsce ma się kojarzyć z czymś przyjemnym a nie znów kolejny szary kolos, jakich pełno w mieście" - witrażowego dachu broni Julia.

Kolorowa wiata na przystanku trasy W-Z w Centrum podoba się także Marcinowi, który porównuje ją paryską Wieżą Eiffla:

"Jak powstawała Wieża Eiffla na Expo w Paryżu prawie 70 procent mieszkańców twierdziło, że jest to twór tak brzydki, że trzeba go zaraz po wystawie rozebrać. Zabrakło kasy, "straszy" do dzisiaj. W konserwatywnie architektonicznym mieście, w którym przez dobre 80 lat poza kilkoma perełkami nie powstawała dobra, a nawet średnia architektura rzecz oczywista, że reagujemy zdziwieniem i musimy się trochę opatrzeć."

Na "tak" jest także Aleksandra: "Tak, tak, tak i jeszcze raz tak. Jak dla mnie super, że projekt jest tak nowoczesny i kolorowy, nie mogę sie doczekać końca. A Wy wszyscy narzekający, błagam, skończcie wreszcie, bo to już nudne. Łodzianie są tak polscy do bólu, że aż przykro. Jak ma być lepiej, jak tu tyle zgredów mieszka?"

Hit czy kit?Posted by Łódź hipsterem miast on 2 czerwca 2015

Jesteście na "tak" czy na "nie"? Czy witrażowa wiata zyska w Polsce miano HITU czy KITU? Piszcie!

Nasi Partnerzy polecają