Uczennica niewpuszczona do klasy. Katechetka oburzona jej bluzką

i

Autor: Shutterstock Szkoły w Polsce stosują mniej lub restrykcje wymagania wobec ubioru młodzieży, ale jedna z uczennic wspomina, że miała problemy z wejściem na lekcję religii z powodu swojej bluzki

Kto ma rację?

Uczennica niewpuszczona do klasy? Katechetka oburzona jej bluzką

2023-06-15 13:25

Szkoły w Polsce stosują mniej lub restrykcje wymagania wobec ubioru młodzieży, ale jedna z uczennic wspomina, że miała problemy z wejściem na lekcję religii z powodu swojej bluzki. Dziewczyna założyła tzw. hiszpankę i jak sama napisała, specjalnie podciągnęła ją wyżej, ale katechetka i tak nie chciała jej wpuścić do klasy. Wszystko przed odkryte ramiona.

Katechetka nie chciała jej wpuścić na lekcję religii. Wszystko przez bluzkę

Jedna z uczennic napisała na Twitterze, że z powodu bluzki katechetka w gimnazjum nie chciała jej wpuścić na lekcję religii. O sprawie przypomina serwis Edziecko.pl, podając również inne przykłady surowych wymagań wobec ubioru uczniów. Ww. dziewczyna miała problemy po tym jak założyła bluzkę typu: hiszpanka, choć jak twierdzi, celowo podciągnęła ja wyżej, by odsłonięte ramiona nie rzucały się w oczy. Dla kobiety to było jednak za mało, podobnie jak dla księdza, który miał zajęcia z tą samą uczennicą, ale w technikum - duchowny powiedział, że koszulki z wycięciami na ramionach świadczą o tym, że noszące je dziewczyny "się nie szanują". - Poczekajmy jeszcze trochę i widok odsłoniętej dłoni u kobiety będzie wyzywający - dodała inna internautka.

- Pomalowane paznokcie też są wyzywające. Szkoły mają powalony system "wyglądania" uczniów. Najlepszy argument "bo to kusi chłopców". Jakby that's not my problem - napisała następna użytkowniczka Twittera, którą cytuje Edziecko.pl.

Sonda
Czy szkoła powinna ingerować w wygląd uczniów?
Rok od tragicznej śmierci Julii i Bogusława
Nasi Partnerzy polecają