Arkadiusz Mazurkiewicz obraz

i

Autor: Arkadiusz Mazurkiewicz

Unikatowy twórca. Poznajcie Arkadiusza Mazurkiewicza

2021-06-06 9:00

Na stronie Galerii AT art możemy przeczytać o Arkadiuszu Mazurkiewiczu, że mieszka i tworzy w Łodzi. Patrząc w jego obrazy da się wyczuć, że wykraczają daleko poza płótno. Są częścią czegoś większego. Jak mówi sam autor skupia się na symbolach, ponieważ można je interpretować na wiele sposobów. Kim jest? Jakie obrazy tworzy?

Patrząc na obrazy Arkadiusza Mazurkiewicza da się zauważyć, że są to „płynące z serca prace”, jak zresztą określa je sam artysta. Malowane farbami akrylowymi na płótnie malarskim. Kwestie techniczne i zachwyty nad pytaniem: "jak on to zrobił?" nie mają tutaj najmniejszego znaczenia. Ponieważ Mazurkiewicz dąży do tego, aby jego obrazy oddziaływały, a nie były tylko ozdobą nad którą pracuje się miesiącami. - Istotne jest dla mnie również to, że maluję na podstawie zdjęć, które sam wcześniej zrobię. Zależy mi i wierzę w to, że jestem w stanie przetransportować drugiego człowieka na płótno. Jego energię i moją energię i dlatego moje prace na niektórych ludzi mocno oddziałują […]. Podczas malowania leci w tle muzyka, pali się i pachnie świeca, proces poprzedza medytacja. Dla mnie są to obrazy płynące z serca a nie wytwory rzemieślnika którego celem jest obraz sam w sobie – mówi artysta.

Symbole

Jak już wspomnieliśmy wcześniej w malarstwie Arkadiusza Mazurkiewicza nie brakuje odniesień do symboli, m.in. do nagości - symbol otwartości, intymności i szczerości, pojawiają się również złote aureole - boskość, prawda, miłość, wszechobecne źródło kreatywności i inspiracji. Artystę fascynuje w nich ta niejednoznaczność, możliwość interpretacji jego twórczości na wiele sposobów przez odbiorcę. I każdy z nich będzie ten właściwy, dobry. - Symbole powodują, że inni w moich obrazach odnajdują siebie. Cudowne jest to, że odnajdują inne odczucia również często zakopane w podświadomości. Odnajdują siebie tak jak i ja […]. Chciałbym, aby moje obrazy pomagały innym poczuć to co zakopane a boli. Chciałbym, aby pomagały innym poczuć to co zakopane a nie boli, bo jest dobrze ukryte. Chciałbym pomagać samemu sobie i dzięki nim łączyć się z tym co ukryte w podświadomości. Tak jak wspomniałem wcześniej obraz nie jest celem samym w sobie. Celem są uczucia, emocje - komentuje Mazurkiewicz.

Najlepszy obraz

A który z powstałych już obrazów jest dla artysty najważniejszy? Jak sam mówi, wszystkie są mu równie bliskie, a każdy z nich mógłby nazwać swoim najlepszym obrazem. W głównej mierze wynika to również z techniki, którą wybrał Mazurkiewicz. Każdy ze swoich obrazów powtarza, oczywiście ręcznie, jednak nie stają się one wtedy kopią pierwszego. Każdy kolejny jest oryginałem równie ważnym i wartościowym jak poprzednie. Pora zatem poznać kilka prac artysty.

Arkadiusz Mazurkiewicz przeniósł swoje obrazy na maty do jogi. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają koniecznie odwiedźcie Facebooka artysty klikając >>tutaj<<.

Więcej o artyście znajdziesz na:

www.bodyspirituality.pl

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają