Uwaga! Do obiegu trafiły FAŁSZYWE banknoty! Policja OSTRZEGA

2019-08-13 9:57 BE
Do obiegu trafiły FAŁSZYWE banknoty
Autor: Policja /KWP Łódź

Policja ostrzega! Już trzy osoby z woj. łódzkiego w ostatnich dniach zostały oszukane. Podczas wypłacania pieniędzy w banku oraz w sklepach otrzymały... fałszywe banknoty.

Jak podaje policja, w Skierniewicach pojawiły się tzw. prezentowe banknoty, w związku z czym w ostatnich dniach oszukane zostały trzy osoby. - Jeden z fałszywych banknotów ujawniony został w banku podczas wpłacania pieniędzy przez klienta, drugi wręczono zapracowanej ekspedientce, która nie zauważyła, że otrzymała fałszywy banknot, trzeci również przyjęła ekspedientka, którą poproszono o rozmienienie 200 złotych. Apelujemy o każdorazowe sprawdzanie banknotów, które otrzymujemy w różnych miejscach i którymi dalej się posługujemy - podaje policja.

ZOBACZ: Nastolatkowie DRUKOWALI pieniądze. Jednemu z nich grozi nawet 25 lat za KRATKAMI!

Przestrzegając – załączamy zdjęcia i zachęcamy do ich przejrzenia:

Pseudobanknoty o nominałach 200 i 100 złotych, którymi posłużyli się sprawcy, były podobne do oryginałów, ale posiadały też nadruki informujące o prezentowym przeznaczeniu - „souvenir”, a także informacje wskazujące, że nie jest to środek płatniczy.

Tzw. banknoty prezentowe - różnych walut wytwarzane są dla celów rozrywkowych z naniesionymi specjalnymi napisami np. „souvenir” lub podobnymi. W założeniu służą one tylko i wyłącznie do zabawy. Oszustom, którzy posłużyli się fałszywymi banknotami grozi kara nawet do 8 lat więzienia.